Esileht » Online » Online artiklid »

Eesti Kirikute Nõukogu oikumeenilise aastapreemia pälvis Joosep Tammo

26.11.2015 | | Rubriik: Online artiklid

19. novembril toimunud Eesti Kirikute Nõukogu korralisel töökoosolekul otsustati 2015. aasta oikumeeniline aastapreemia anda pastor Joosep Tammole, kes oma isiku ja tegevusega on kehastanud Kiriku kui Kristuse Ihu ühtsust selle mitmekesisuses ning edendanud seeläbi Eesti ühiskonna arengut erinevates eluvaldkondades.

Joosep Tammo on olnud Eesti Kirikute Nõukogu asepresident aastatel 1995–2013. Ligi paarikümne aasta jooksul on Joosep Tammo olnud Kirikute Nõukogude komisjonide liige. Samuti on ta täitnud Kirikute Nõukogu haridustoimkonna konsultandi ülesandeid kuni 2015. aasta sügiseni.

Hinnatud tegevpedagoogina on Tammo kompetentsi kaasatud kristliku hariduse kontseptsiooni ja kristlike koolide kujunemisel Eestis. Pärnu Sütevaka Gümnaasiumis on ta andnud nii religiooniloo, filosoofia ajaloo ja eetika tunde. Tammo on õppejõud Kõrgemas Usuteaduslikus Seminaris ja pidanud loenguid mitmes kõrgkoolis. Joosep Tammo on mitme raamatu ja paljude artiklite autor.

Alates 1989. aastast on Joosep Tammo Pärnu Immanueli koguduse pastor. Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidus on Tammo olnud president aastatel 1992–1998 ja 2004–2008. Joosep Tammo on omandanud teoloogilise hariduse Moskvas ja Saksamaal. Suur lugemus ja lai silmaring on laureaadist teinud hinnatud jutlustaja ja lektori kõige erinevamate kuulajate ees.

Aastapreemia antakse Joosep Tammole üle käesoleva aasta detsembrikuu Kirikute Nõukogu korralisel töökoosolekul 17. detsembril Pirita kloostris.

Vt ka siit.

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)