Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud osalevad Paide arvamusfestivalil

08.08.2018 | | Rubriik: Uudised

Arvamusfestival_2018_logo10. ja 11. augustil osalevad Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud Paide arvamusfestivalil.

Arutelud toimuvad reedel, 10. augustil teemaalal „Eesti usk“ ja laupäeval, 11. augustil kultuuriprogrammi raames kirikuesisel platsil. Arutelualal on reedel teemadeks „Eestlase usk ja rahvuskultuur“, „Perekond ja abielu“, „Religiooniõpe“ ja „Kes vastutab kirikute püsimise eest?“.
Eesti Kirikute Nõukogu arendusjuht Avo Üprus on jõuliselt veendunud nende teemade valgusvihku seadmise vajalikkuses: „Ma ei kujuta ette inimest, kes ütleks, et need teemad, mida Eesti Kirikute Nõukogu või Eesti Evangeelne Luterlik Kirik on toonud arvamusfestivalile, ei lähe neile korda. Või kui, siis saab olla tegemist profaaniga, kes ei hooli eestluse püsimisest, jäävusest ega kultuurist – aga kaudselt tähendaks selle tunnistamine hoolimatust kogu rahva vastu.“
Laupäeval arutlevad noored Paide keskväljakul Püha Risti kiriku ees teemal „Noored ja kirik“. Sportlikud vaimulikud arutlevad samas paigas kirikuinimese suhetest kehalise tegevusega ja korraldavad mõningaid sportlikke tegevusi. Paide Püha Risti kirikus on reedel ja laupäeval orelipooltunnid ja palvused. Reedel, 10. augustil kell 17 on Püha Risti kirikus Avo Üpruse luulekogu „Ingeldus“ esitlus. Mõlemal päeval on avatud kirikukohvik.
Reedel saavad huvilised lugeda „Eesti usu“ teemaalal küsitluse „Mis on Eesti usk?“ tulemusi. Küsimusele vastas 55 Eesti eri konfessioonide vaimulikku. Facebookis on „Eesti usu“ teemaala lehekülg www.facebook.com/Eestiusk, kus tutvustatakse toimuvat ja käib sisuline arutelu Eesti usu teemal. Sõna saavad eri vaatenurkade esindajad.
Eesti Kirik

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)