Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Viimases Numbris »

Eesti Kirikust nr. 39 saate lugeda veel:

10.10.2007 | | Rubriik: Viimases Numbris

Lk. 1

– Porvoo osaduskonna kirikupead kohtuvad Dublinis
Peapiiskop Andres Põder osales nädala alguses Porvoo kirikute osaduskonna kirikupeade kohtumisel Iirimaal Dublinis.

Lk. 2
–  Tiiu Pikkur. Kolmkümmend aastat Jumalat teeninud
Laupäeval, 6. oktoobril peeti Kullamaa kirikus tänujumalateenistust koguduse õpetaja Ants Leedjärve ja organist Tooni Leedjärve 30 aastat kestnud teenimise puhul.
– Merje Mänd. EELK ja Rochesteri vahel kinnitati hea tahte avaldus
Eestis viibis 1.–5. oktoobrini visiidil Inglismaa anglikaani kiriku Rochesteri piiskopkonna kuueliikmeline delegatsioon. Külaskäigu üks eesmärke oli EELK ja Rochesteri vaheliste sõprussuhete lepingu kokkupanek.
– Konsistooriumi otsused oktoobris
Lk. 3
– Lea Jürgenstein. Soome kirjakeele isa
Mikael Agricola nimega seostab iga soomlane eelkõige oma emakeele ajalugu.
– Juuno Holvandus. Hingehoid ja kooskõla püha Franciscuse vaimus
4. oktoobri pärastlõunal Viljandi Jaani kirikus. Üle puusilla astumas veerand tunni jooksul üle 100 inimese. Väiksesse valgesse armsalt viltuse lae ja konarlike seintega pühakotta on meeldiv tulla, sest tal on elus aura, tõdes üks konverentsi ettekandja Mikk Sarv.
Lk. 4
– Rita Puidet. Mälestuskilde käidud teelt
Eesti Evangeelne Luterlik Kirik 1970ndatel aastatel

Lk. 5

–  Merje Mänd. Jaga oma parimat
Tartu Salemi kirik oli üks 83 objektist, mis sai suvel president Toomas Hendrik Ilveselt konkursi «Kaunis Eesti kodu 2007» auhinna.
– Merje Mänd. Kirik pole muuseum
Alates 2006. aasta kevadest korraldab muinsuskaitseamet koostöös EELK ja siseministeeriumiga täiendkoolitusi EELK vaimulikele, koguduste juhatuste liikmetele ja kirikuteenijatele ning kohalike omavalitsuste esindajatele.
– Walter Johanson. Esimene jumalateenistus Victoria kiriku uues hoones Vancouveris.
– Tiiu Roiser-Chorowiec.  Estonia Seltsi koor laulis Torontos
Imeilusal päikesepaistelisel sügispühapäeval saabusid Toronto Peetri kirikusse külalised Eestist – Estonia Seltsi segakoor.
Lk. 6
– Heino Nurk. Lõpliku lahkumise esimene vaatus
– Juune Holvandus. Koguduse sissetulekust ja liikmeannetusest
Elu on näidanud, et EELK liikmel puudub ülevaade oma kohustustest ja õigustest koguduseliikmeks olemise ning erinevate kiriklike talituste olemuse kohta, ka annetuste ning vastutuse kohta. Ometi oleks infot vaja.

Lk. 7
– Juune Holvandus. Tõnu Õnnepaluga usust, koolist ja elust
Konverentsil «Religioonitolerants 2007» oli ettekanne ka kirjanik Tõnu Õnnepalul.
– Allan Kroll. Miks laulda ülistust Jumalale?
Miks on tarvis korraldada koosolekuid, kus inimesed tulevad kokku, et laulda ülistust Jumalale?
Lk. 8
– Sirje Semm. Jüri Arraku näitus Lissabonis
Kunstnik Jüri Arraku personaalnäitus Lissabonis on loojale nii hästi mõjunud, et ta on mõelnud üht suurt maali tegema hakata. 
– Lauljate tänupalve tõusis Läänemerel taeva poole
15. septembril 25. sünnipäeva tähistanud koorijuhtide ja organistide segakoor KOSK käis 19.–27. augustini kontserdireisil Saksamaal.
Lk. 9
– Tiiu Pikkur. Linnamisjon heitis pilgu tehtud tööle
Eesti lähiajalugu vajab alles üleskirjutamist – mäletamist väärt tegusid tehti ka kümmekonna aasta eest. Üheks mälestusväärseks killuks eesti rahva taasiseseisvumise ajast on ka Tallinna Linnamisjoni alguse lugu.
– Lehte Ilves. Kogukonna kaplanaat aitab vangist tulnuil ühiskonnaga kohaneda
Haapsalus septembri lõpus peetud seminaril arutasid vaimulikud, sotsiaaltöö tegijad ja omavalitsusametnikud kogukonna kaplanaadi moodustamist, et aidata vanglast vabanenud inimestel naasta ühiskonda.

Lk. 10
– Eleri Illik. Eesti neiu Ameerika lastelaagris rühmajuhiks
Olen õnnistatud. Alustan nende sõnadega, sest tean, et ilma Jumala õnnistuseta ei oleks ma iial kogenud midagi nii vahvat, nagu oli möödunud suvi. Kolm imelist kuud veetsin USAs Marylandi osariigis Mar-Lu-Ridge’i laagrikeskuses, aga mitte laagrilisena, vaid rühmajuhina.
– Miina Piir.  Naisteoloogid kohtusid Soomes
Soomes Lohja lähedal Vivamos toimus 6.–9. septembrini põhjamaade naisteoloogide konverents, mis kandis seekord nime «Elav vesi». Esindatud olid Soome, Rootsi, Läti ja Eesti luterliku kiriku naisteoloogid, peamiselt ordineeritud vaimulikud.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)