Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Viimases Numbris »

Eesti Kirikust nr 23 saate lugeda veel:

23.05.2006 | | Rubriik: Viimases Numbris

2. lk

EK. Õpetuskomisjoni liikmed kinnitatud

9. mail kogunes järjekordsele koosolekule piiskoplik nõukogu.

EK. Kirikuvalitsuse väljasõiduistungi otsuseid

Kirikuvalitsuse maikuu istung oli mõnevõrra tavatu, sest see peeti väljasõiduistungina laagrikeskuses Talu lehekuu 2. päeval. 

Marju Raabe. Sakku planeeritakse kiriku ehitust

2. mail tuli kokku kunsti- ja arhitektuurikomisjon, mis moodustati konsistooriumi otsusega 10. jaanuarist 2006; komisjoni liikmeina jätkavad kunsti- ja arhitektuurinõukogu liikmed.

EK. Praostkonna päevale oodatakse 150 külalist

Sel laupäeval korraldab Viru praostkond praostkonna päeva.

PRAOSTKONDADE UUDISED

 

3. lk

Rita Puidet. Kiriku nähtavusest internetis. 7

Liina Raudvassar. Luterlus Siberis – juba 200 aastat

Assessor Tiit Salumäe viibis 5.–7. maini Siberi linnas Omskis, kus peeti Venemaa luterlike kirikute teine teoloogiline ümarlaud.

Kadri Pulk. Näitejuhtide suvekoolis «Inimese Poeg»

Eesti näitejuhtide teatritrupp ootab sel aastal näitejuhte suvekooli Lahemaal.

 

4. lk

Liina Raudvassar. Nõo kirikumaadele uus kasutus

Kuidas panna koguduse kinnisvara omanikule tulu teenima? Koostöös kohaliku koguduse ja omavalitsusega aitab ideest eesmärgini OÜ Kiriku Varahaldus. Hea ja innustav näide on Nõo kogudusest.

Anna-Liisa Vaher. Optimistlikud noodid Võrumaa mägedelt

11. mail kogunesid Võru praostkonna sinodilised Vastseliina kirikusse jumalateenistusele, et pärast hingelist kosutust eelmisele aastale tagasi vaadata ja sellest järeldused teha.

EK. Aednikupoisist jutlustajaks

Nii nagu veetilgas peegeldub ookean, peegeldab üksikisiku elu laiemat ajastuloolist tegelikkust. Vabakoguduse jutlustaja Eduard Heinla mälestused, mis annavad hea koduloolise ülevaate, on trükivalmis toimetanud Toivo Pilli ning välja andnud kirjastus Allika.

Rita Puidet. Vihmasabina saatel pühade osadusse

Haapsalu toomkirikus salvestati möödunud aasta hingedepäeval Sirje Kaasiku «Missa brevis» (Väike missa). Plaati saab osta Haapsalu kogudusest.

 

5. lk

Piret Riim. Kõik mu elus on ime

14. mail esimese juubelini jõudnud Tiina Võsust lugu tellides küsis Eesti Kiriku toimetus: «Kas te ise selle peale ei tulnud, et temast kirjutada?» Tuleb tunnistada, ei tulnud. Lääne-Nigula koguduse sekretär ja juhatuse esimees, Misjonikeskuse koolitussekretär ja tänavu ka peasekretäri kohuseid täitev Tiina on tahaplaanile hoiduv inimene, kellega peokära ei seostaks.

Mati Märtin. Kirg  ja  kirgastus

Kui räägime eesti kirikumuusikast, tuleb meil sageli jutuks Tuuliki Jürjo – organist, koorijuht ja helilooja, kirikumuusika organiseerija, kes viimastel aastatel Narva muusikaelus tähtsa koha omandanud.

 

6. lk

Arne Hiob, teoloogiadoktor. Da Vinci kood

Nüüd on see siis kohal. Dan Browni kurikuulsast romaanist «Da Vinci kood» on loodud mängufilm, mis linastus 19. mail ka Eestis.

Meeli Pärtelpoeg. Raadio 7  uues kodus

Kristlik raadiojaam kolis kesklinnast Mustamäele.

Üks kommentaar artiklile “Eesti Kirikust nr 23 saate lugeda veel:”

  1. Külaline ütleb:

    Olen olnud juba 10 aastat Raadio7 kuulaja. Olen alati südamest parimat soovinud tegijatele, kuna tean veidi lähemalt kuidas valmivad saated jne …..Tahaksinöelda vaid lühidalt,et hea Looja teid hoiaks ja kuulajad teid toetaks, et oleks vöimalik ka mujal, kaugemal teid kuulda.! Tänan veelkord huvitavate saadete eest ja direktriss pr Helle Haanile kuhjaga vastupidavust ja head tervist …seda loomulikult köigile!!!

Heitke kõik oma mure tema peale, sest tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)