Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Viimases Numbris »

Eesti Kirikust nr 2, 2007 saate lugeda veel:

10.01.2007 | | Rubriik: Viimases Numbris

2. lk

Liina Raudvassar. Peterburi Jaani kiriku taastamine taas päevakorral

Vabariigi valitsuse 4. jaanuari istungil oli taas kõneks Peterburi Jaani kiriku ülesehitusega seonduv. Kiideti heaks sõlmida leping järgmiste aastate eelarve arvel kiriku renoveerimiseks 170 miljoni krooni ulatuses.

Mari Paenurm. Haapsalus peeti haridusfoorumi

5.–6. jaanuarini toimus Haapsalus Eesti XII haridusfoorum alapealkirjaga «Õpetaja õppivas koolis ja ühiskonnas».

Liina Raudvassar. Ühe lühtri asemel kaks korda

Jõulukuu alul Viljandi Pauluse koguduses kiriku altaripoolse lühtri renoveerimiseks väljakuulutatud korjandus tõi pühade perioodil loodetud summast hoopis suurema annetuse, nii et nüüd saab ühe valgusti asemel kaks korda teha.

EK. Välis-Eesti uus peaskaut asus ametisse

Eesti Skautide Liidu keskbüroo kolis uuest aastast Ameerika Ühendriikidesse, kus ollakse vähemalt neli järgmist mandaataastat.

3. lk

Alar Kilp. Jõulukristlus ilmalikus meedias

Jõulude eel ja ajal ilmus Eesti ilmalikes meediaväljaannetes mitmeid artikleid, kus üsna üksmeelselt täheldati, et taasiseseisvumise algusaja kõrge kiriku-

külastatavuse mõningase tagasilanguse järel külastab jõulupühade ajal kiri-

kut taas rohkelt inimesi.

REPLIIK

Liina Raudvassar. Turist käib ka kirikus

Kuidas teha turistile selgeks, et kirik pole mitte (ainult) kultuuriväärtuste imetlemise paik, vaid ennekõike koda usklikele sakraalseteks toiminguteks?

4. lk

Randar Tasmuth. Eksegeetiline käsiraamat Usuteaduse Instituudilt

Urmas Nõmmik, Randar Tasmuth

Sissejuhatus eksegeetikasse

Meetodiõpik tudengitele ja kiriku töötegijatele.

EELK Usuteaduse Instituudi toimetised XIV, Tallinn 2006.

Ülikoolina toimiva kõrgema õppeasutuse üheks tegevusalaks ja tunnuseks on õppetööks ja teadustegevuseks vajaliku kirjanduse soetamine ja väljaandmine. Teaduslike uurimuste lugejaid on väikesel maal vähesel hulgal ning ka teoloogiliste lõputööde temaatika ei ole tavaliselt mõeldud laiemale lugejaskonnale.

Liina Raudvassar. Killuke valgest laigust kaardistatud

Jõulude eel astus Tartust toimetusest läbi Jüri Trei välisministeeriumist ja jättis meile kingituseks ühe väärt raamatu.

Rita Puidet. Teavet ja silmailu filmilindilt

Kuulanud-vaadanud plaadilt Eesti Kristliku Televisiooni egiidi all välja antud Nina Åströmi esituses jõulukontserti, viis mõttele teha põige ka toimetuse muule tegevusele. «Kirikuelu kroonika», praegu nähtav vaid internetis, on teada-tuntud, ent tegevuspõld on laiem.

5. lk

VAIMULIKE KONVERENTSI EEL

EK . Laulumäng taevasele Isale

Jumalateenistuse reformist

Peagi on lõpule jõudmas 15 aastat väldanud liturgiakomisjoni (piiskopliku nõukogu üks alalistest komisjonidest) tegevus liturgiliste uuendustega. 22. jaanuaril algava vaimulike konverentsi kahel esimesel päeval kuulatakse liturgiaalaseid akadeemilisi ettekandeid ja arutletakse liturgiliste uuenduste üle seminarides.

Eesti Kiriku tänases ja järgmise nädala lehes arutlevad uue kirikukäsiraamatu (agenda) muutuste üle vaimulikud Jaan Lahe ja Marko Tiitus, viimane on Usuteaduse Instituudis liturgika õppejõud.

EESTI KIRIK KÜSIB

6. lk

VAIMULIKE KONVERENTSI EEL

Raivo Linnas, Kirikukogu liige. Struktuurimuutus teiste tähtsate tegevusteta ei ole imevits

Halduskomisjoni töö vahekokkuvõtte tutvustamisel XXVII Kirikukogu 3. istungjärgul tõusis fööniksina tuhast piiskoppide täiendavate ametikohtade ja piiskopkondade võimalik loomine.

Liina Raudvassar. Kogu aeg koguduse keskel

Kui õp Laine Villenthal (84) näärikuul 2004 Pindi kogudusest lahkudes emerituuri siirdus ja Nissi elama asus, ei teadnud ta aimata, et ees seisavad aastad täis praktilist jumalariigi tööd. Inimene teeb plaane, aga Jumal juhib.

EESTI KIRIK KÜSIB

Heitke kõik oma mure Tema peale, sest Tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)