Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Viimases Numbris »

Eesti Kirikust nr 14 saate lugeda veel:

04.04.2007 | | Rubriik: Viimases Numbris

1. lk

Toivo Vilumaa,praostkonna sekretär. Elu oma ülevuses ja huvitavuses

Viljandi praostkonna sinodi koosolekul Kolga-Jaanis valiti praostiks Marko Tiitus ja abipraostiks Hedi Vilumaa, kinnitati praostkonna tegevus- ja majandusaruanne ning võeti vastu 2007. a eelarve. Kiriku sõbra austava tiitli sai Viljandi muusikaelu korraldaja Aivar Trallmann ning aasta töötegija on Põltsamaa kirikla perenaine Tiia Truumees.

2. lk

Kristel Neitsov. Hea aasta viljad

19. märtsil toimunud Kirikumuusika Liidu üldkoosoleku tegid tavapärasest erinevaks uue juhatuse valimine ning asjaolu, et esmakordselt laekusid eelmise aasta aruanded kõikidelt praostkondadelt.

Merje Mänd. Rohkem tähelepanu diakooniatööle

Kahel märtsi nädalavahetusel on korraldatud diakooniakoolitusi vabatahtlikele ning koguduse diakooniatöötajatele eesmärgiga pöörata rohkem tähelepanu ja taaselustada soiku jäänud diakooniatööd.

EK. Avati noortekeskus

Kadrina kogudusemaja 2. korrusel avati noortekeskus.

VÄLISUUDISED. Välisajakirjanduse põhjal refereerinud Marge Hõbe.

3. lk

Allikas: International Bulletin of Missonary Research Vol. 31, No. 1 Jan. 2007, 1–2, 25–32. Vahendanud Piret Riim. Moslemite arv maailmas kasvab

Missioloogid David B. Barrett, Todd M. Johnson ja Peter F. Crossing on koostanud 23. korda oma iga-aastase religioone ja ülemaailmset misjonitööd käsitleva aruande.

5 head soovi Euroopa tulevikuks

Evangeelsete Kirikute Osadus Euroopas Rooma lepingute 50. aastapäevaks.

EKOE presiidiumi nimel on alla kirjutanud Thomas Wipf, nõukogu president, Bern; Dr Stephanie Dietrich, ülemkirikunõunik, Oslo; Prof Michael Beintker, Münster

Tõlkinud Kersti Rist

Heli Reichardt. Venemaal püütakse kontrollida kirikut

Soome misjonär Kari Tynkkynen, kes töötab Lääne praostkonnas, tuli nõupidamiselt Venemaalt tagasi kummalise sõnumiga.

4. lk

Heli Reichardt. Mis on Nokia missio

1990ndate alguspoolel hakkas Soome Nokia luteri koguduse neljapäevastel palveõhtutel käima ikka rohkem ja rohkem rahvast. Paljud kogesid usulist äratust ning liitusid erinevate kristlike kogudustega.

Merje Mänd. Valminud on diakoonia arengukava

Diakooniat on EELK seadustes ja dokumentides käsitletud suhteliselt vähe. Aastal 2004 vastu võetud EELK põhikiri arvab diakoonia siiski kiriku põhiülesannete hulka (1. peatükk § 3). Tänaseks on valmis saanud ja kirikuvalitsus heaks kiitnud «EELK diakoonia arengukava 2007–2012».

Piret Riim. Kes soovib minna kirvekristlaseks Venemaale?

Alates tutvumisest Anu ja Juha Väliahoga 1996. aastal on soomlasest ehitusmees Erkki Kivisara peaaegu igal aastal teinud kuuajalise ehitustalgu-reisi Ingeri kiriku erinevatesse kogudustesse Venemaal.

5. lk

Meelis-Lauri Erikson, Kadrina koguduse õpetaja. Täida lünk

Miks on nii, et me nii sageli otsime kadumatut kaduva hulgast? Miks otsime elavat surnute keskelt? Või kallist aaret prahi seest?

Arvo Lasting, Helme koguduse õpetaja. Aasta tähtsaim nädal

Koitnud on aasta tähtsaima ja pühalikema nädala keskmine päev.

Merje Mänd. Munad ja pühad

Lihavõttemunad on sotsiaalse suhtlemise vorm, neid kingitakse ja saadakse vastukingiks. Mune kingitakse sõpradele, õpetajale, kuid ka ämmaemandale, samuti ristivanematele, kellelt varem oli õigus mune saada.

 

6. lk

EK. Viljapuu viljakandvatest okstest…

5. juunil leiab Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus aset pühalik toiming: peapiiskop ordineerib preestriametisse pastoraalseminari 12 lõpetanud diakonit. 6. märtsil sooritasid nad pro ministerio eksami.

7. lk

Ralf Kall. Inimsuse uurija läbi elu

Toome teieni Heino Laaneotsa elukäigu Pärnumaa talust Montreali.

EK. Montreali Jaani koguduse algusest

8. lk

PALVERÄNNAK

Juune Holvandus. Kuidas usaldada end Jumala hoolde

Ajakirjanik Tiina Siimets, katoliiklane, ütleb, et palverännult naastes ei ole sa kunagi enam endine. Tema esimene palverännak Amsterdami toimus 2005. aasta kevadel ja oli üks osa ettevalmistavatest üritustest enne suvist ülemaailmset noortekohtumist paavstiga Kölnis.

Andres Mäevere, Võru praostkonna praost. Eesti vaimu ja meele kantsis

Tänu Los Angelese eesti koguduse lahkele kutsele õnnestus mul veebruari kibedate külmade eest põgeneda lõunasse Los Angelesse, apelsinide maale.

9. lk

Liina Raudvassar. Vigala taas fookuses

2005. aasta oktoobri lõpus puhkenud nn Vigala skandaal on taas avalikkuse tähelepanuks: Lääne ringkonnaprokurör sai valmis juhtumi süüasja, milles süüdistab kohalikku kirikuõpetajat ning koguduse nõukogu liiget kultuurimälestise rikkumises.

(Laiendatud fotoallkiri): Muusikaühing Crescendo koos Dave Bentoniga andis jõuludel kogutud annetuse 50 000 krooni üle keskuse Sõbra Käsi lastekodule Kosklapere

Tiiu Pikkur. Rootsi koolinoored Peeteli kirikus

Tallinna Peeteli kirikus sai kahel õhtul vaadata muusikali «Kadunud laste ballaad». Esitajateks olid Rootsi koolinoored, kes Tallinna tulid tänu Peeteli koguduse pikaaegsetele sõprussidemetele Jakobsbergsi kogudusega.

RAAMATULETILT

Enri Pahapilli ja Heino Väli luulet

10. lk

Ringo Ringvee. Eesti religioosne maastik, 5 (järjejutt)

, 5 (järjejutt)

Toomas Paul. RASKEDKOHAD PIIBLIS XIII

. RASKEDKOHAD PIIBLIS XIII

Õnnelik või õnnis?

Küsimus, pigem küll tõsine palve, on selgitada mõisteid õnn ja õndsus

Mati Märtin. Kahe katedraali muusika

Ilus ja pilkupüüdev pealkiri ühe kontserdi jaoks, eks ole? Just nii kutsuski oma 19. märtsil Tallinna Püha Vaimu kirikus aset leidnud kontserdile ansambel Vexilla Regis.

Heitke kõik oma mure Tema peale, sest Tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)