Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Viimases Numbris »

Eesti Kirikust nr 12 saate lugeda veel:

22.03.2006 | | Rubriik: Viimases Numbris

1. lk

Lea Jürgenstein. Porvoo kirikujuhtide kohtumine

16.–21. märtsini kohtusid Walesis Cardiffis Porvoo ühenduse kirikujuhid.

 

2. lk

Rita Puidet. Kiriklike talituste käsiraamat on valmimas

Komisjonides räägiti ametitalituste käsiraamatust ja pühakodade taastamisest.

Liina Raudvassar. Palvetades uude aastaaega

Et muuta ilm Jumala hooneks, tähistatakse juba kümmekond aastat Karuse koguduses pööripäeva saabumist. Ka läinud esmaspäeval kell 20.26, kui talvest sai kevad, koguneti Karuse Margareeta kirikusse.

AINULT ÜKS KÜSIMUS

Veebruaris lahkus ametist konsistooriumi diakooniatöö projektijuht Aarno Lahtinen. Kas  kiriku diakooniatöö arengukava väljatöötamine on soiku jäänud?

Vastab: Joel Luhamets, assessor:

EK. Kontserdid Lennart Meri mälestusele

Kontserdiagentuur Corelli Music ja varajase muusika stuudio Cantores Vagantes otsustasid pühendada ülestõusmispühade eel algava uue kontserdisarja «Kirikupühad Maarjamaal» esimesed kontserdid Lennart Meri mälestusele.

 

3. lk

Aeg aru anda

Helika Gustavsoni, Kirikumuusika Liidu peasekretäri küsitles Sirje Semm

Aasta algus on tavapäraselt paljude organisatsioonide ja asutuste jaoks aastaaruannete kirjutamise aeg. Kindlasti kuuluvad siia ka kirikumuusikud, kes oma tööst annavad aru oma koguduse õpetaja kaudu praostile. Viimased omakorda peapiiskopile ja nii saame kokku pildi sellest, milline oli aastal 2005 kirikumuusika olukord.

Kristel Neitsov.Koostöö ja konfrontatsioon Põhja-Elbe moodi

Päeval enne paastuaja algust kohtusid Preetzi pastoraalseminari majas Põhja-Elbe kiriku tulevased pastorid ja kirikumuusikud. Lisaks vikaaridele ja tudengitele võttis õppepäevast osa ka mõne piirkonna kirikumuusika juht.

Soome televisioon Nõukogude Eestis

Eesti Televisioon ootab eesti inimeste lugusid Soome televisioonist Nõukogude Eestis.

http://www.finst.ee/SoomeTV.htm

 

4. lk

Ilse Tudre,Harju-Jaani koguduse liige. Kirik kui tuletorn silme ees

90. sünnipäeval sai EELK aukirja pikaajalise töö eest kirikumuusikuna Harju-Jaani koguduse kauaaegne organist Johannes Betlem.

Rita Puidet. Austame ja hoiame eesti kodu

Murtud Rukkilille Ühing plaanib avada mälestusmärgi eesti kodule.

EK. 57 aastat märtsiküüditamisest

Küüditamislaine, mida hakati ette valmistama kohe pärast Eesti iseseisvuse  hävitamist, algas 1941. aasta juunis, mil võõrale maale viidi peaaegu 11 000 eestlast.

 

5. lk

Lennart Merile mõeldes. Meenutusi

Anna-Liisa Vaher. Vilnius võitis südame

Märtsi alguses toimus Vilniuses Euroopa Liidu ja Baltimaade kirikute vahekorda käsitlev konverents. Leedu pealinnas kohal käinud Eesti delegatsioon sai muuhulgas tõelise elamuse naaberriigi kaunist pealinnast endast.

Peeter Paenurm. Rõõmusta, Maarja!

9 kuud enne jõule on paastumaarjapäev, millega kirik pühitseb Luuka evangeeliumi 1. peatükis kirjeldatud sündmust: peaingel Gabriel kuulutas Maarjale, et ta saab Jeesuse emaks.

 

6. lk

Jeesus – ettevõtte tegevjuht (järjejutt).

Meeli Pärtelpoeg. See moodne haigus – depressioon

Perearsti külastades jäi mulle mulje, et mida ma ka ei ütleks oma enesetunde kohta, on arsti arvates väga tõenäoline, et põen depressiooni.

Margot Vent. Soome kiriku liikmete arv on langenud

Soome Evangeelse Luterliku Kiriku liikmeskond kahanes kirikuraamatute andmeil möödunud aastal võrreldes ülemöödunuga 83,6 protsendilt 83,1-le elanikkonnast.

 

Kristus ütleb: Kes teid kuulda võtab, see võtab kuulda mind, ja kes teid kõrvale lükkab, see lükkab kõrvale minu. (Lk 10:16)