Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Eesti Kiriku lugejate Soome reis 14.–18. augustil

08.08.2018 | | Rubriik: Uudised

Reisiaeg on kätte jõudmas. Alustame reisi teisipäeva, 14. augusti õhtul Tallinna sadamas D-terminali juures, kuhu igaüks tuleb ise kohale.

14. august, teisipäev
Tallinna sõidab igaüks omal käel. Kogunemine kell 22 Tallinna sadamas D-terminali juures Tiit Reisid bussis, kust saab kätte laevapiletid. Ärasõit Tallinki laevaga kell 23.30. Ööbimine laevas.
15. august, kolmapäev
Kell 6.00 lahkume laevalt, asume bussi peale. Hommikusöögipeatus enne Lahti linna. Marsruut: Lahti – Juva – lõunasöögipeatus – Varkkaus – Heinävesi (Valamo klooster).
Majutus Valamo kloostris. Majutus kahekohalistes tubades. Ühine õhtusöök esimesel õhtul on reisi hinna sees.
16. august, neljapäev
Hommikusöök hinnas. Kloostrit tutvustav ekskursioon ja kloostri varasid tutvustava näituse külastamine kogu rühmale. Seejärel bussisõit naabruses asuvasse naiste kloostrisse Lintulasse ja ringkäik.
Õhtupoolel kloostris vaba tegevus omal käel. Jumalateenistused kell 6, 12 ja 18.
Majas on kööginurk, kus saab vett keeta ja kaasa võetuga keha kinnitada. Toidupoodi Valamos ei ole, on avatud kohvik-restoran.
17. august, reede
Hommikusöök, alustame tagasiteed. Vaatame Kerimäe kirikut, suurimat puukirikut Euroopas. Teel poe- ja tanklapeatused. Lappeenrannas Saima järvistu kaldal on liivaskulptuurid ja vanad kindlushooned künkal. Ööbimine Kotka lähedal hotellis kahe- ja kolmekohalistes tubades.
18. august, laupäev
Hommikusöök. Porvoo vanalinnas jalutuskäik. Laev väljub Helsingist kell 13.30. Tallinna saabume 15.30, buss sõidab veel maaliinide bussijaama, et soovijad edasi sõita saaks.

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)