Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Eesti Kiriku lugejate reis Tartu pühakodadesse

27.08.2014 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Laupäeval, 23. augustil tõi hommikune Tallinna rong Eesti Kiriku lugejad pealinnast Tartusse. Raudteejaamas ootasid juba tartlased ja mujalt saabunud, et üheskoos asuda tutvuma siinsete pühakodadega. Kuigi ilmaennustus lubas vihmasadu, rõõmustas Taevaisa kolmekümneliikmelist reisigruppi päikselise ilmaga.
Jalutuskäigul külastati erinevaid Tartu kirikuid, ka neid, kuhu alati sisse ei pääse. Päevast ekskursiooni juhtis ajalehe teoloogiline konsultant Kaido Soom (fotol), kes rääkis igas pühakojas nii vastavast konfessioonist, koguduse tegevusest kui ka kirikuhoonest.
Esmalt külastati Tartu Kolgata kogudust, seejärel peatuti Maarja kiriku juures. Edasi viis tee metodisti kirikusse, kus kuulati Püha Luuka koguduse lugu. Kui oli vaadatud toomkiriku varemeid ja ülikooli kirikut, söödi lõunat ülikooli kohvikus. Pärastlõunasel ajal käidi Jaani, Uspenski ja Pauluse kirikus ning adventkoguduses. Ekskursioonil osalejad said näha erinevaid pühakodasid ning teada erinevate koguduste õpetustest ja töövormidest. Mitmel pool olid ka koguduste vaimulikud tulnud reisigruppi tervitama ning oma teadmisi ja kogemusi jagama. Tänumeeles Jumala hoidmise ja rikastava kogemuse eest võis õhtul taas koju naasta.
Eesti Kirik

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)