Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

Eesti Kirik küsib

14.12.2022 | | Rubriik: Arvamus

Aasta viimane kuu tuletab meelde, et kogudused ootavad oma liikmetelt iga-aastast liikmeannetust. See on oluline sissetulek, millele koguduste igapäevane elu toetub. Seetõttu tundis Eesti Kirik huvi, kas meie lugejad on juba oma liikmeannetuse (mõnikord nimetame seda ka liikmemaksuks) teinud. Küsitlusele vastamine oli anonüümne ja saime 153 vastust. Täname kõiki Eesti Kiriku küsitlusele vastanuid!

Ilmnes, et 70% vastanutest on teinud oma liikmeannetuse või teevad seda püsikorraldusega. Huvipakkuv oli vastus, et 12% vastanutest pole koguduse liikmed. Alajaotus „Muu“ sisaldas järgnevat: „Minu kogudus on metsas“; „Mis iga-aastane annetus! Igakuine kümnis ikka! Ja loomulikult makstud“; „Pole koguduse liige, aga, jah, olen teinud annetuse“; „Jumal on igal pool, mitte ainult koguduses“; „Ei usalda kirikuvalitsust, kellele osa sellest summast läheb“.

2021. aasta keskmine iga-aastane liikmeannetus oli EELKs 70,74 eurot. Kõige madalam oli keskmine Pärnu praostkonnas (38,9) ja kõige kõrgem Tallinna praostkonnas (109,55). Igast liikmeannetusest maksab kogudus 10% kirikukassamaksu ja 5% solidaarsusmaksu. Ülejäänu jääb koguduse kasutada.

Teemad:

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)