Esileht » Uudis » Uudised »

Eesti Kirik küsib

12.08.2009 | | Rubriik: Uudised

Kirikus on ikka inimesi usaldatud. Kas Tallinna Püha Vaimu kiriku õppetund, kui kiriku usaldust ja vastutulelikkust kuritarvitati, on liiga kõrget hinda nõudnud?

Urmas Viilma, EELK kantsler:
See, mis Tallinna Püha Vaimu kirikus toimus, ja kuivõrd ületati sündsuse piire, lasub eelkõige sündmuse korraldajate ja osavõtjate südamel. Oluline roll toimunust pildi loomisel on ka meedial.
Iga sündmuse pealtnägija näeb asja oma nurga alt ja annab ka hinnanguid vastavalt sellele. Kindlasti on juhtumi tagajärjeks saavutatud olukord, kus vaimulikud ja koguduste juhatused on sunnitud veel enam piirama kiriku kasutamist kontsertide, etenduste, näituste ja muude sündmuste toimumise paigana. Kannatab kiriku avatus. Sagenevad süüdistused kiriku kaugenemisest ühiskonnast ning sulgumisest vaid oma müüride ja liturgia varju.
Tean juba mitut juhtumit, kui vaimuliku küsimus kirikus laulda soovinud muusiku repertuaarivaliku sobivuse kohta lõppes muusiku või ürituse korraldaja solvumisega ning kontserdikoha muutmisega. Meie võime ju arvata, et see ongi probleemi lahendus, kuid seesama meedia, kes praegu süüdistab kirikut püsiväärtustest mittehoolimises, heidab teises olukorras kirikule ette kitsarinnalisust.
Usalduse ja kontrolli piir ei ole alati täpselt määratav ega ka mõõdetav ning kõrvalseisja hinnang asjadele pole samuti lõplik tõde. Kirik täidab oma ülesannet edasi – kuulutab evangeeliumi ja jagab sakramente, ka Tallinna Püha Vaimu kirikus. See on kõige tähtsam!

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)