Esileht » Online » Online artiklid »

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku kogudused on valmis abistama 20 pagulasperet

07.09.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) kogudused on valmis abiks olema 20 pagulasperele. Katoliku Kiriku kogudused valmistuvad samuti pagulaste abistamiseks.

Paavst Franciscus kutsus kõiki Euroopa kogudusi ja religioosseid kogukondi üles võtma vastu ühe pagulaste perekonna, et näidata üles solidaarsust. Pagulasi abistama on kristlasi kutsunud ka Luterlik Maailmaliit, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

20 perekonda on esialgne arv, ütleb EELK konsistooriumi diakooniatalituse juhataja Avo Üprus.

Vaadates viimaste päevade sündmusi, võib tema sõnul olla abivajajate arv suurem. Üprus kinnitab, et krik on valmis aitama usukaaslasi, kes on langenud tagakiusamise ohvriks või põgenevad sõja eest. See valmisolek on täiesti reaalne, sest kogudustes on olnud mitmeid arutelusid.

“Leidnud ka võimalusi nende inimeste majutamiseks ja koguduse ellu kaasamiseks. Muidugi see nüüd eeldab seda, et need inimesed tahavad koguduse ellu kaasatud olla. See omakorda eeldab sarnaseid usulisi ja kultuurilisi põhimõtteid. Kui need on olemas, siis meie oleme nende jaoks olemas,” kinnitas EELK konsistooriumi diakooniatalituse juhataja Avo Üprus.

Üprus ei soovinud veel konkreetselt nimetada kogudusi, kes on pagulaste abistamiseks valmis. Nende inimeste koolitamiseks, kes võiksid kogudustes Eestisse saabuvate pagulastega tegelema hakata, peab diakooniatalitus läbirääkimisi sise- ja sotsiaalministeeriumi ning Usuteaduse Instituudiga.

Edasi loe ERR Uudistest.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)