Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik tänab ja tunnustab

14.10.2020 | | Rubriik: Kirikuelu

Tänavusel erilisel aastal tunnustatakse teenekaid kiriku töö­tegijaid, toetajaid ja vabatahtlikke abilisi samuti tava­pä­rasest erinevalt: tänujumalateenistuse asemel Tallinna piiskoplikus toomkirikus antakse autasud pidulikult kätte kodukoha kirikutes. Tänu ja tunnustus kiriku ustavatele töötegijatele!

EELK Teeneteristi I järgu saab

James Langstaff, Inglise Kiriku Rochesteri piiskopkonna piiskop.

EELK Teeneteristi II järgu saavad

1. Aivi Otsnik, Tallinna Jaani koguduse koorijuht,

2. Ove Sander, assessor, Nõmme Rahu koguduse õpetaja, sot­siaal­­ministeeriumi peakaplan,

3. Sirje Semm, ajalehe Eesti Kirik peatoimetaja,

4. Marko Tiitus, assessor, Viljandi praostkonna praost.

EELK Teeneteristi III järgu saavad

1. Madis Järv, kultuuriministeeriumi nõunik,

2. Mati Karmin, skulptor,

3. Mariann Kelam, poliitik,

4. Margus Kirja, Ida-Harju praostkonna praost, Jõelähtme kogu­duse õpetaja,

5. Enn Kunila, Tallinna piiskopliku toomkoguduse nõukogu liige,

6. Imbi Laas, Nõmme Rahu koguduse organist-koorijuht,

7. Indrek Laul, ettevõtja ja ühiskonnategelane,

8. Peep Mühls, toomkooli taasavamise ja arengu toetaja,

9. Lagle Parek, ühiskonnategelane ja poliitik,

10. Lembit Peterson, näitleja ja lavastaja,

11. Kaido Soom, Eesti Kiriku teoloogiline konsultant, õpetaja,

12. Joosep Tammo, Pärnu Immaanueli baptistikoguduse pastor,

13. Enno Tanilas, Karula koguduse õpetaja,

14. Leelo Tungal, kirjanik ja luuletaja.

EELK koostöömedali saavad

1. Jeffrey Huseby, Norra Misjoniseltsi peasekretär 2010–2020,

2. Karina Karvonen, Soome koguduse asutajaliige,

3. Voldemar Lundre, New Yorgi Eesti Evangeeliumi Luteri Usu koguduse juhatuse esimees,

4. Veronika Makhtina, ajalehe Peterburi Teataja venekeelse osa toimetaja,

5. Sakari Neuvonen, Soome koguduse kaastööline,

6. Kinga Marjatta Pap, Ungari Evangeelse Luterliku Kiriku piis­kopi nõunik, kirikumuusik,

7. Vladimir Vari, Ingerisoomlaste Tallinna Seltsi pikaajaline juhataja ja Soome koguduse kaastööline.

EELK Teeneteristi tunnustusmärgi saavad

1. Marika Kahar, Tallinna Toompea Kaarli koguduse organist-koorijuht,

2. Sirje Kasemaa, ajalehe Eesti Kirik levijuht,

3. Ene Kõster, ERRi jumalateenistuste ja kiriklike sündmuste te­le­ülekannete produtsent,

4. Agnes Laasimer, Nõo koguduse organist-koorijuht,

5. Sirli Lember, ajalehe Eesti Kirik keeletoimetaja,

6. Maila Luht, vaimulike rõivaste rätsep,

7. Rita Puidet, ajalehe Eesti Kirik toimetaja,

8. Ain Roots, Põltsamaa koguduse juhatuse esimees.

EELK aukirja saavad

1. Anne Annuk, Minneapolise koguduse sekretär,

2. Marge Damarjian, Chicago kuulutuspunkti kontaktisik,

3. Linda Einpaul, Michigani koguduse sekretär, 

4. Peep Heinaste, Anna koguduse juhatuse esimees,

5. Anu Huusi, Martna koguduse juhatuse esimees,

6. Teno Ilves, Haapsalu koguduse kaastööline,

7. Aldo Kals, ajaloolane,

8. Andrus Kalvet, Viimsi koguduse koorijuht,

9. Priit Kama, Tartu Maarja koguduse nõukogu liige, justiits­mi­nis­teeriumi asekantsler,

10. Urmas Karileet, Käsmu, Narva ja Haljala koguduse õpetaja,

11. Margus Kasterpalu, EV 100 juhtrühma liige,

12. Tauno Kibur, Ida-Harju praostkonna abipraost, Tuhala kogu­duse õpetaja,

13. Toomas Kiho, EV 100 juhtrühma esimees,

14. Tallinna Kaarli koguduse kontsertkoor,

15. Inger Kraav, perekeskuse koolitaja, kasvatusteadlane,

16. Piret Kriivan, Vikerraadio saate „Eesti lugu“ toimetaja,

17. Eve Kruus, Tallinna Jaani koguduse õpetaja,

18. Vello Kuusk, Aegviidu koguduse juhatuse auliige,

19. Allan Kährik, õpetaja, Paistu Maarja koguduse hooldaja­õpetaja,

20. Urmas Kütt, Türi koguduse juhatuse esimees,

21. Jaan Lahe, õpetaja, dr, Mustamäe koguduse abiõpetaja,

22. Kätlin Liimets, ajalehe Eesti Kirik toimetaja,

23. Silvi Lootsmann, Mihkli koguduse juhatuse aseesimees, Pika­vere palvemaja perenaine,

24. Lia Lõugas, Aegviidu koguduse nõukogu liige,

25. Jane Madi, Haapsalu koguduse kirikumees, florist, kunstnik,

26. Arne Maremäe, Tartu Maarja koguduse kirikuvanem,

27. Loit Maripuu, Michigani koguduse esimees,

28. Liina Mets-Wallin, Michigani koguduse laekur,

29. Varje Paaliste, Lääne-Nigula valla kultuuri- ja spordinõunik,

30. Urmas Paju, Võnnu koguduse õpetaja,

31. Kose kiriku pasunakoor,

32. Tiit Pruuli, EV 100 juhtrühma liige,

33. Anton Pärn, SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid juhataja, arheoloog ja muinsuskaitsja,

34. Tuuli Raamat, politseikaplan,

35. Peeter Ramst, Kuressaare koguduse vabatahtlik,

36. Silvia Remmel, Narva-Jõesuu koguduse nõukogu liige,

37. Jaanus Rohumaa, EV 100 juhtrühma liige,

38. Meelis Roosaar, Puhja koguduse juhatuse esimees, organist-koorijuht,

39. Kaido Saak, Lääne praostkonna praost, Lihula ja Karuse koguduse õpetaja,

40. Tarmo Saaret, Niguliste muuseumi direktor,

41. Enn Salveste, Simuna koguduse õpetaja,

42. Arvi Sinka, Michigani koguduse kauaaegse organist,

43. Imre Taal, Tartu Maarja koguduse liige, ettevõtja,

44. Juhan Talpsepp, SA Saku Kiriku Ehituse juhatuse esimees,

45. Danguole Tamberg, Nõva koguduse organist ja koorijuht,

46. Ted Tammearu, Minneapolise koguduse esimehe kt ja laekur,

47. Imbi Tanilsoo, Valga praostkonna ja Nõo koguduse noorsoo­töö tegija,

48. Arvo Tarmula, profifotograaf, Haapsalu koguduse kaastöö­line,

49. Sirje Tarve, Ridala koguduse juhatuse liige,

50. Karin Teder, teoloog, Haapsalu koguduse kaastööline,

51. Virgo Tiitsu, Türi koguduse nõukogu liige,

52. Karl Treffner, Viljandi Pauluse koguduse kaastööline,

53. Ülo Vaher, vanglakaplan,

54. Nelli Vahter, Põhja-Ameerika praostkonna emeriitõpetaja,

55. Heikki Valk, ehitusinsener, Tartu Maarja koguduse kaas­töö­line,

56. Küllike Valk, Ridala koguduse õpetaja.

EELK tänukirja saavad

1. Ralf Alasoo, Narva-Jõesuu koguduse õpetaja,

2. Kadre Arikainen, noorte piibli- ja misjonikursuse koordi­naa­tor,

3. Silvi Bachblum, Haljala koguduse kaastööline,

4. Edda Eek, Narva-Jõesuu koguduse juhatuse sekretär,

5. Erki Holmberg, Vabariigi Presidendi kantselei siseosakonna juhataja, Haapsalu koguduse kaastööline,

6. Kersti Kaeramaa, Tartu Maarja koguduse perenaine,

7. Heino Kahem, kirikumees, elektrik, Haapsalu koguduse kaas­töö­line,

8. Aivar Kalle, Püha koguduse juhatuse aseesimees,

9. Carmen Karabelnik, Tartu Maarja koguduse kaastööline,

10. Rein Kaste, Jõgeva koguduse kaastööline,

11. Ebe Kattel, Laiuse koguduse kaastööline,

12. Mart Kirss, Jõgeva Ehituse OÜ juhatuse liige, Laiuse koguduse kaastööline,

13. Ants Kivilo, Vändra ja Tori koguduse õpetaja,

14. Monika Klaas, Tallinna Kaarli koguduse kauaaegne naiskoori ja segakoori abidirigent,

15. Veiko Klassen, Nõo koguduse kaastööline,

16. Kristel Kleinot, Tallinna Kaarli koguduse nõukogu liige, vabatahtlik kaasateenija jumalateenistustel,

17. Heiki Kraam, Rapla koguduse kaastööline,

18. Kai Kraus, Ridala koguduse kirikuteenija,

19. Karl Kull, Rapla koguduse kaastööline,

20. Kalle Kõiv, Juuru ja Vahastu koguduse õpetaja,

21. Astrid Kütt, Tartu hooldekodu juhataja,

22. Maisi Laanemets, Käsmu koguduse nõukogu liige,

23. Heldi Lonn, Kuressaare koguduse vabatahtlik,

24. Eltsa Lõoke, Koeru koguduse juhatuse esimees,

25. Heldur Lääne, Põltsamaa koguduse juhatuse liige,

26. Ragne Meier, Nõo koguduse koorijuht ja organist,

27. Õie Murd, Püha koguduse vabatahtlik,

28. Andre Mägi, Tallinna Kaarli koguduse nõukogu liige, revis­jo­nikomisjoni liige, vabatahtlik kaasateenija jumala­teenistustel, Kaar­li kooli vabatahtlik kaastööline,

29. Lii Mägi, Püha koguduse vabatahtlik,

30. Toomas Nigola, Põlva koguduse õpetaja

31. Jaan Nuga, Harju-Jaani koguduse õpetaja, kaitseväekaplan,

32. Raigo Ojamets, Kodavere koguduse õpetaja,

33. Argo Olesk, Pindi koguduse õpetaja,

34. Mare Paidla, Rapla koguduse käsitööringi liige,

35. Peeter Parts, Kolga-Jaani koguduse õpetaja,

36. Jaan Pau, Nõo koguduse kaastööline,

37. Aivo Prükk, Maarja-Magdaleena koguduse õpetaja,

38. Helgi Punane, Haljala koguduse kaastööline,

39. Mehis Pupart, Torma koguduse õpetaja,

40. Raul Pähkel, Tallinna piiskopliku toomkoguduse kirikumees,

41. Vaike Pähn, Saku koguduse diakooniatöötaja,

42. Aime Raadik, Rapla koguduse käsitööringi liige,

43. Piret Rips-Laul, helilooja,

44. Eve Roos, Jõgeva koguduse kaastööline,

45. Pille Sillaste, Põhja-Eesti Regionaalhaigla taastus- ja palliatiiv­ravi kliiniku juhataja,

46. Asta Suurhans, Kuressaare koguduse vabatahtlik,

47. Tiina Talpsepp, Saku koguduse pühapäevakooliõpetaja,

48. Toomas Trass, helilooja,

49. Kaili Tšernov, Saku koguduse koorijuht, 

50. Annaliisa Vaher, õpetaja, kaitseväekaplan,

51. Velda Veia, Haapsalu perekeskuse juhataja,

52. Aare Vilu, Vara koguduse õpetaja.

Tänatakse ka tublimaid vaimulikke, juhatuseesimehi, kirikumuu­si­kuid, laste-, noorsoo- ja diakooniatöö tegijaid ning antakse välja mee­diapreemia.

•  Aasta vaimulik 2019 on Matthias Burghardt, Keila ja Saksa ko­gu­du­se õpetaja.

•  Aasta juhatuseesimees 2019 on Raivo Erm, Rapla koguduse ju­ha­tuse esimees.

•  Aasta kirikumuusik 2019 on Mart Siimer, Rakvere koguduse or­ganist, helilooja.

•  Aasta noortetöötegija 2019 on Tene Metsma, Järva-Jaani ko­gu­du­se noortetöö juht.

•  Aasta lastetöötegija 2019 on Kristiina Lõhmus, Elva koguduse las­­tetöö tegija.

•  Aasta sündmus 2019 on Tallinna toomkool 700.

•  Aasta diakooniatöötaja 2019 on Marelle Erlenheim, diakoonia- ja ühiskonnatöö sihtasutuse projektijuht.

• Aasta diakooniategu 2019 on haiglakaplanaadi asutamine, Ove Sander, õp assessor.

•  Meediapreemia pälvis Toomas Nigola, Põlva koguduse õpeta­ja, kon­sistooriumi avalike suhete assistent.

EELK autasud

• EELK Teeneterist I järk

• EELK Teeneteristi II järk

• EELK Teeneteristi III järk

• EELK Teeneteristi tunnustusmärk

• EELK koostöömedal

• EELK aukiri

• EELK tänukiri

Tee mind terveks, Issand, siis ma saan terveks; aita mind, siis ma saan abi. (Jr 17:14)