Esileht » Online » Online artiklid »

Eesti Evangeeliumi Luteri Usu Kiriku sinod Torontos oli Issanda poolt õnnistatud

30.05.2016 | | Rubriik: Online artiklid

Su töö on see, oh Jeesus Krist,” kinnitati võimsalt kõlanud alguslauluga.

Eesti Evangeeliumi Luteri Usu Kiriku sinod toimus Torontos Vana-Andrese koguduse korraldusel 20.-22. mail.

Toronto Vana-Andrese koguduse õpetaja Kalle Kadakas ütles südamliku tere tulemast kõigile sinodist osavõtjatele, samuti tervituse soome koguduselt, kelle kirikust on saanud ka Vana Andrese koguduse kodu. Jarvise/Carltoni tänavate nurgal asunud Vana-Andrese kiriku ajaloolisest orelist ja organistist valminud dokumentaalfilmi said kokkutulnud vaadata pärast koosolekute lõppu. Jeesuse Kristuse poolt alustatud töö Eesti Evangeeliumi Luteri Usu Kirikus jätkub. Tema õnnistuse all saab kinnitust, et “nurja see ei läe”. Üksmeel ja armastav vendluse vaim juhtis kogu tegevust sinodi kestel.

Koosolekut juhatas Los Angelese koguduse esimees Heino Nurmberg, protokollisid Airi Vaga ja Epp Aruja.

Kirikule valitud piiskop Thomas Vaga andis ülevaate kiriku vaimulikust tööst iga koguduse tarvete tasemel õpetajate ja abiliste kaudu. Piiskop rääkis sõbralikust vahekorrast Eestis toimiva evangeelse luterliku kirikuga, kokkusaamistest ja aruteludest peapiiskop Urmas Viilmaga ja piiskop Tiit Salumäega. Küsimusele, millal võiks piiskopiks valitud Thomas Vaga ametisse seadmine toimuda, piiskop electus ei osanud vastust anda.

Piiskop electus heitis pilgu 2015. aastale, mil E.E.L.K.-s oli 13 kogudust, neist kaks pihtkonnad. Sel aastal on E.E.L.K.-s 11 kogudust ja üks pihtkond, sest Buffalo kogudus on lõpetanud tegevuse eestlaskonna kahanemise ja kauaaegse esimehe Edgar Zirna igavikku siirdumise tõttu ja New Yorgi Pauluse koguduse teine pihtkond on nüüd Schenectady-Albany kogudus. Thomas Vaga märkis heameelega, et Eesti Evangeeliumi Luteri Usu Kirik on nüüd esmakordselt registreeritud üldkirikuna Ühendriikide IRS-i ehk tulumaksuameti juures eestikeelse nimega, millega see nimi on kaitstud ja garanteerib kirikule tulumaksust vaba staatuse USA riigiseaduste kohaselt.

Edasi loe Eesti Elust.

Kandke üksteise koormaid, nõnda te täidate Kristuse seadust. (Gl 6:1)