Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Eesti Diakoonia ei istu käed rüpes

27.10.2021 | | Rubriik: Kirikuelu
Lea Saar on hinnatud hooliva ja asjatundliku diakooniatöö tegijana. Erakogu.

Eesti Diakoonia kaubamärgi all tegutsejad soovivad anda oma abistava panuse Eesti inimeste vaimse toimetuleku toetuseks. 

Pärast EELK Perekeskuse liitmist EELK Diakoonia ja Ühiskonnatöö sihtasutusega käesoleva aasta suvel on aeg uuendada vanu ja sõlmida uusi koostöösuhteid, kinnitab diakoonia- ja ühiskonnatöö sihtasutuse juhataja Avo Üprus. Soome misjonäri Pia Ruotsala algatatud perede nõustamine ja teraapia jätkub nüüd Eesti Diakoonia eestvedamisel ja koosseisus. Oluline roll tegevuste rahastamisel on sotsiaalministeeriumi ja kohalike omavalitsuste hulgas ka erasektoril ja välispartneritel.

Idee ellurakendumisest andis tunnistust ka oktoobris alla kirjutatud koostööleping kolme osapoole vahel. Kolmepoolne leping sõlmiti Soome Evangeelse Luterliku Ühenduse (Evangelical Association), Tartu Maarja koguduse ja Eesti Diakoonia vahel, selle allkirjastasid Eesti Diakoonia juhatuse esimees, Soome misjoniühenduse (ELY, Evangelinen lähetysyhdistys) tegevjuht Antero Rasilainen ja Maarja koguduse õpetaja Timo Švedko. Lepingu sisuks on perenõustamise, teraapia, koolituste ja praktilise diakooniatöö toetamine 32 000 euro ulatuses.

„Eesti Diakooniale on väga oluline koguduste diakooniatöö. Seetõttu oleme väga rõõmsad partnerluse üle Tartu Maarja kogudusega. Koguduse diakooniatöö korraldaja Lea Saar on hooliv ja asjatundlik hingehoidja, kellega koos töötamine on tõeline privileeg,“ ütles Avo Üprus. Soome misjoniühendus on partneriks ka EELK Misjonikeskusele ning toetab Eestis tegutsevate misjonäride Kari 

Tynkkyneni ja Anna Mishina tööd.

Eesti Kirik

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)