Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Eesti ajaloomuuseum kogub materjali Saksa okupatsiooni kohta

12.03.2014 | | Rubriik: Teated

Eesti ajaloomuuseum valmistab ette mahukat näitust Saksa okupatsiooni ajast Eestis. Ekspositsioon avatakse detsembris muuseumi Maarjamäe kompleksis endises suvemõisa tõllakuuris.
Eesti oli Teise maailmasõja käigus okupeeritud Saksamaa poolt aastatel 1941–1944. Ootame kõigi abi, et seda perioodi meie minevikust paremini säilitada ja kajastada. Kogume nii argielu kui ka võimu, repressioonide ning sõjaga seotud materjali.
Näiteks otsime selliseid esemeid nagu vändaga õhutõrjesireen, II maailmasõja ajal Eestis kasutatud jalg- või mootorratas, lippe ja vappe, tänavate- ja asutuste silte, plakateid ning lendlehti, mundreid, kiivreid, aga ka sukki ja šokolaadiümbriseid, mis vahetuskaubana eriti levinud olid. Oleme huvitatud sel perioodil ise valmistatud esemetest nagu rõivad, jalatsid jmt.
Muuseumi jaoks on oluline, et iga eseme või foto kohta oleks teada võimalikult palju infot: valmistamise ja kasutamise koht ning aeg, lood ja legendid, mida mäletatakse.
Juhul, kui te ei soovi oma esemeid jm muuseumile annetada, palume need laenutada või lubada valmistada nendest koopiad.
Annetajaile on tänuks priipääse ajaloomuuseumisse!

Kontakt ja info: Laura Kipper, tel 5621 5787; laura.kipper@ajaloomuuseum.ee või Reti Meema, 696 8626, 5650 3357; reti.meema@ajaloomuuseum.ee

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)