Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Eesti ajaloomuuseum kogub materjali Balti keti teemal

22.05.2013 | | Rubriik: Teated

2014. aastal möödub 25 aastat Balti keti toimumisest. Sündmuse väärikaks tähistamiseks kutsub muuseum kõiki osalema Balti ketiga seonduva materjali kogumises.
23. augustil 1989 toimunud Balti ketis osalenutel palutakse meenutada seda tähtsat ettevõtmist ja saata Eesti ajaloomuuseumile sellega seonduvaid esemeid jmt. Oodatud on foto- ja videomaterjal, mälestused, plakatid ning kõik, mis on otseselt või kaudsemalt üritusega seotud (näiteks rõivaese, mida ketis olles kanti). Balti keti aastapäevaks korraldab ajaloomuuseum ettekandepäeva ja teemakohase näituse.
Juhul, kui omanik ei soovi oma materjale muuseumile jätta, palume need näitusele laenutada või luba valmistada nendest koopiaid.
Ühendust võtta teadusdirektor Tõnis Liibekiga või saata/tuua esemed Eesti ajaloomuuseumisse (Pirita tee 56, 10127 Tallinn, tööpäevadel kell 10–17). Kogumisaktsioon kestab aasta lõpuni. Info tel 641 1631.

Kiidetud olgu Jumal, meie Issanda Jeesuse Kristuse Isa, kes oma suurest halastusest on meid uuesti sünnitanud elavaks lootuseks Jeesuse Kristuse ülestõusmise läbi surnuist. (1Pt 1:3)