Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Eesti 100 teemalised näitused Soomes

04.04.2018 | | Rubriik: Uudised

Pilke teaduskeskus Rovaniemis.
Internet

Tamperes
Märtsi keskel avati Tampere muuseumikeskuses Vapriikki näitus „Vabaduse lood“, pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale.
Selle Eesti-poolseteks koostööpartneriteks on Eesti Rahva Muuseum, Eesti Sõjamuuseum ja Eesti Arhitektuurimuuseum. Soomes eksponeeritakse lugusid sõjast, küüditamistest, Nõukogude Liidu ajast, laulvast revolutsioonist ja Eesti taasiseseisvumisest. Näitus kõneleb kaheksa lugu Eesti kultuurist ja sellest, mida tähendab olla eestlane. Näitus jääb avatuks 10. juunini.

Rovaniemis
Rovaniemis tähistati Eesti ja Soome 100. sünnipäeva Pilke teaduskeskuses piduliku üritusega ning avati RMK rändnäitus „Eesti mets räägib Eesti lugu“, mis tutvustab Eesti loodust ja RMK matkatee võrgustikku.
RMK juhatuse esimees Aigar Kallas kuulutas Eesti matkarajad külalistele avatuks. „Matkarada kulgeb risti-rästi läbi Eestimaa – idast läände, põhjast lõunasse, matkasõpradele jagub avastamist 1800 kilomeetril.“ Muusikalise tervituse pakkusid külalistele Mari Kalkun Eestist ja Saida laulukoor Soomest.
RMK kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks on üle-eestiline matkatee võrgustik ja sellel korraldatav suur ühismatkamine 6.–25. augustini. 25. augustil tähistatakse Soomes samuti suurt matkapäeva.
Rändnäituse „Eesti mets räägib Eesti lugu“ raames avati Pilke õuealal ka virtuaalne matkarada „Mets jutustab“, mille kümme huvipunkti tutvustavad kümmet lugu, mis on läbi saja aasta Eesti ja Soome metsades aset leidnud. Näitus jääb Pilkes avatuks 14. aprillini. 20. aprillist 20. juunini on näitus avatud Haltia looduskeskuses Espoos. 5. mail toimub Haltias laste looduse päev ning 13. juunil Eesti ja Soome naabrussuhteid märkiv pidulik üritus.
Eesti Kirik

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)