Esileht » Uudis » Uudised »

Ees ootab kaheksa kuud puhkust

13.01.2016 | | Rubriik: Uudised

kari_tynkkynen_20148. jaanuarist on puhkusel Paide koguduse õpetaja misjonär Kari Antero Tynkkynen.

Enne jõulupühi naerusuise Kariga juttu ajades ütles vaimulik, et tal on veel üksteist jumalateenistust pidada, siis on ta sunnitud puhkusele minema. Kes hea huumorisoonega soomlasega vähegi kokku puutunud on, kujutab hästi tema laia naeru täis nägu ja sädemeid pilduvaid silmi ning on valmis kuulma mõnd head nalja.
Aga sunnitud puhkusele minek on siiski tõsine ja seotud Euroopa Liidus kehtiva seadusega. Kui misjonär on viis aastat tööl olnud, siis peab ta pool aastat kodumaal puhkama, muidu kaotab tema sotsiaalkindlustus kehtivuse.
Kavandades endale võimalust pikemalt puhata, loobus Kari puhkusest juba Ridalas ja Martnas teenimise ajal ja see tähendab, et ta võib kohustustest pikemalt eemal olla. Nii naaseb misjoniühingu SLEY misjonär Kari Tynkkynen Paide kogudust teenima alles septembris. Naljatamisi võib öelda, et õpetaja põgeneb nii vanaduse kui ka õnnitlejate eest, tagasihoidlik nagu ta on. Päris nii see pole, sest ta plaanib vahepeal ikka Eestis käia. Siis saavad soovijad talle palju õnne soovida, sest 9. veebruaril on Karil juubelisünnipäev.
Soomes plaanib Kari käia tugikogudustes, neid on kokku kaheksa. Veel on mõttes külastada Peterburi, kus teenib kaasmaalane Hannu Keskinen. Kui õnnestuks soodsalt saada lennupileteid, külastaks ta tuttavaid misjonäre Keenias, kus ta 22. novembril 2003 ordineeriti Aafrika Evangeelse Luterliku Kiriku pastoriks.
Kari kinnitab, et ei unusta pika puhkuse ajal eesti keelt ega siinseid kogudusi, Eesti Kiriku tellimuski on tal Soome suunatud. Soovime talle siis ihu ja vaimu kosutavat puhkust ja ootame teda tagasi sügisel.
Rita Puidet

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)