Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

EELK uuel kodulehel on veel arenguruumi

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

Lõpuks ometi valmis EELK uus koduleht ja seda on saanud juba nädala jagu internetis külastada. Kodulehe kujundus on vanaga võrreldes palju kaasaegsem ja sõbralikum. Ilus on kodulehel esimesena silma torkav kihelkondade kaart. Paraku ei avane sellel kaardil klikkides mitte kaart suuremana, vaid hoopis teine kaart, millel pole enam seost kihelkondliku mõtteviisiga. Taevasinine toon lehel on kena, kuid see tundub kuidagi vähe silmatorkav.
Selgelt on toodud avalehel ka uudised ja kirikuaasta sündmused, hetkel jõulud. Kodulehelt leiab koguduste jõulujumalateenistuste ajad ja see on väga vajalik, et inimesed saaksid oma kodukogudusse minna. Samuti avaneb paremal küljel kalender, mis tundub küll suhteliselt tühi olevat, kuid ehk leidub tulevikus sinna lisatavaid sündmusi rohkem.
Klikkides menüüs jumalateenistusele, avaneb nii jumalateenistuse teooria kui ka koguduste jumalateenistuste ajad. Viimane on väga vajalik kirikutee otsijale. Otsija leiab üles ka kiriku käsiraamatu missa osa ja saab sealt näha, mida kirikuõpetaja pühapäeval lugeda võib.
Kiriklike talituste osa on aga juba tunduvalt nõrgem. Kui missakorra saab lugeja kergelt kätte, siis kiriklike talituste koha peal ei pea kodulehe koostajad seda vajalikuks. Huvitav, miks? Loogiline on ju, et abielluja soovib enne laulatust vaadata, milliseid erinevaid variante annab käsiraamat laulatuse jaoks. See annaks hea võimaluse esitada talitusvestlusel vaimulikule oma soove, mis oleksid kiriku käsiraamatuga kooskõlas. Koduleht seda võimalust ei anna.
Soome kiriku kodulehel on olemas ka talituste videod, EELK esitab aga vaid mõne lauselise kommentaari. Inimesed sooviksid teada saada kiriku talitustest, kuid koduleht seda ei võimalda ja see on väga halb. Seevastu viide Piiblile ja lauluraamatule ning nende tekstile on kodulehel olemas ja see on tore.
Mingil põhjusel on arvatud, et tänapäeva inimesele piisab vaid väikese katekismuse teksti tundmisest ja muud luterlikud usutunnistuskirjad on taas siseveebi peidetud. Äkki tasuks ka need EELK kodulehel kõigile kättesaadavaks teha?
Kiriku ajaloo teema käsitlus on luterlusele omaselt hea, jäädes küll lähiajaloo osas nõrgaks. Ka vaimulike registri leiab kergesti üles. Tore, et vaimulike nimistus on tärniga märgitud need vaimulikud, kellel on abielu registreerimise õigus, kuid kontaktidest oleks võinud ära tuua ka meiliaadressi ja miks mitte telefoninumbrigi (toodud on link teenimiskoha kogudusele).
Seega on uus EELK koduleht samm edasi, kuid palju on veel ka arenemisruumi.
Soom_Kaido

 

 

 

 

Kaido Soom,
Tartu ülikooli usuteaduskonna praktilise teoloogia lektor