Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

EELK tänab ja tunnustab

06.10.2021 | | Rubriik: Kirikuelu

Tänavu tunnustatakse teenekaid kiriku töötegijaid, toetajaid ja vabatahtlikke abilisi lõikustänupüha pidulikul tänujumalateenistusel Tallinna piiskoplikus toomkirikus 10. oktoobril algusega kell 17. Tänu ja tunnustus kiriku ustavatele töötegijatele!

Titulaarpraosti aunimetuse saab

emeriitõpetaja dr Toomas Paul kauaaegse ustava teenimise eest Eesti Evangeelses Luterlikus Kirikus.

EELK I järgu Teeneteristi saab

Martin Junge, Luterliku Maailmaliidu peasekretär.

EELK II järgu Teeneteristi saavad

1. Avo Kiir, Iisaku koguduse õpetaja,
2. Gustav Kutsar, kauaaegne Eesti Kaitseväe peakaplan.

EELK III järgu Teeneteristi saavad

1. Einvolt Genergard, Loksa koguduse kaastööline ja kirikumees,
2. Anne Jalakas, kirikumuusik, flöödi- ja plokkflöödiõpetaja,
3. Tõnu Kaljuste, koori- ja orkestrijuht,
4. Margit Lail, Võru praostkonna abipraost, Kanepi koguduse õpetaja,
5. Katrin-Helena Melder, assessor, Järva praostkonna praost, 

6. Janek Mäggi, ettevõtja, suhtekorraldaja, luuletaja, poliitik,
7. Tarmo Mänd, Hiiumaa koguduste kaastööline ja toetaja,
8. Hannes Nelis, kauaaegne vaimulik,
9. Eve Pärnaste, poliitik ja vabadusvõitleja,
10. Ülle Reinsoo, organist-koorijuht, lastetöötegija,
11. Uno Roosvalt, kunstnik, kiriku kaastööline,
12. Edgar Savisaar, poliitik,
13. Joel Siim, kauaaegne vaimulik,
14. Toomas Siitan, muusika- ja teatriakadeemia professor,
15. Illimar Toomet, kauaaegne vaimulik,
16. Hedi Vilumaa, kauaaegne vaimulik.

EELK Teeneteristi tunnustusmärgi saavad
1. Kai-Tõe Ellermaa, Pärnu Eliisabeti koguduse koorijuht,
2. Agu Kaljuste, Hageri koguduse juhatuse esimees,
3. Kalju Leib, Tartu Maarja koguduse kaastööline,
4. Urve Liiva, Saarte praostkonna sekretär, Püha koguduse kaastööline,
5. Maire Martinson, Tallinna piiskopliku toomkoguduse laulja ja solist,
6. Aarne Mustis, Kuressaare koguduse juhatuse aseesimees,
7. Marika Priske, sotsiaalministeeriumi hingehoiu kaplanaadi rajaja,
8. Aivi Sepp, Hageri koguduse raamatukoguhoidja,
9. Riina Solman, turundus- ja kommunikatsioonijuht, poliitik,

10. Andres Õis, Kose koguduse juhatuse esimees.

EELK koostöömedali saavad

1. Dagmar Christmann, Evangelische Partnerhilfe e.V. kauaaegne tegevjuht,

2. Irma Kantola, Soome koguduse kaastööline,
3. Carl Eric Laantee Reintamm, peakonsul Peterburis,
4. Margus Laidre, suursaadik Moskvas,
5. Triin Parts, konsul Pihkvas,
6. Raija Pedersen, Soome koguduse kaastööline,
7. Audun Slettahjell, Helme koguduse kaastööline Norrast,
8. Helge Venås, Helme koguduse kaastööline Norrast,
9. Ann-Elin Winsnes Slettahjell, Helme koguduse kaastööline Norrast.

EELK aukirja saavad

1. Aivar Aleksejev, Kambja vallavanem,

2. Aare Anderson, Luunja vallavolikogu liige, endine vallavanem,

3. Meelis-Lauri Erikson, abipraost,

4. Margus Jehe, Kullamaa koguduse juhatuse esimees,

5. Naima Järveots, Anseküla koguduse liige ja Salme kirikumaja ehitaja,

6. Ruttar Järveots, Anseküla koguduse liige ja Salme kirikumaja ehitaja,

7. Ardon Kaerma, Saku koguduse kaastööline, SA Saku Kiriku Ehitus projektijuht, 

8. Elena Kalbus, Soome koguduse rahvatantsuõpetaja,

9. Aita Kaur, Haapsalu koguduse kaastööline,

10. Triin Käpp, kauaaegne vaimulik,

11. Ene Kütt, Türi koguduse sekretär,

12. Lembit Küüts, Türi koguduse juhatuse aseesimees,

13. Mikk Leedjärv, kauaaegne vaimulik,

14. Elsa Lindikrei, Mõisaküla koguduse kirikuteenija,

15. Alar Lonks, Ridala koguduse nõukogu liige,

16. Kristjan Luhamets, õpetaja,

17. Tiina Mets, Mõisaküla koguduse kirikuteenija,

18. Eva Mölder, restauraator, kiriku kaastööline,

19. Vilvi Möldre, Mõisaküla koguduse kirikuteenija,

20. Magne Mølster, kauaaegne vaimulik,

21. Urmas Nõmmik, Tartu ülikooli usuteaduskonna juht, teoloog ja piibliteadlane,

22. Katrin Oidjärv, Tallinna Jaani koguduse kaastööline,

23. Marek Paja, Püha koguduse kaastööline,

24. Heldur Peterson, Tartu Maarja koguduse kaastööline,

25. Ain Pihl, ehitusinsener, kiriku kaastööline,

26. Johann-Christian Põder, õpetaja, teoloog ja religioonifilosoof,

27. Helgi Resnis, Mõisaküla koguduse kirikuteenija,

28. Merike Saaremets, Kõpu ja Suure-Jaani koguduste organist,

29. Mail Sildos, kontserdikorraldaja, viiuldaja ja barokkansambli dirigent,

30. Elve Sutt, Käru koguduse juhatuse esimees,

31. Tõnis Tamm, diakon,

32. Tiia Tenno, Tallinna Jaani koguduse organist,

33. Kaire Tooming, SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid Haapsalu piiskopilinnuse muuseumi juhataja,

34. Evely Traublum-Rambi, Tapa koguduse juhatuse esimees ja organist,

35. Lembitu Twerdjanski, Kullamaa koguduse kaastööline.

EELK tänukirja saavad

1. Helle Aarsalu, Tartu Maarja koguduse kaastööline,
2. Margit Arndt-Kalju, ajakirjanik ja raamatute autor,
3. Kristo Hüdsi, abiõpetaja, Haapsalu koguduse laste- ja noortetöö juhataja,
4. Esta Ivask, Jõgeva koguduse kaastööline,
5. Hardi Kõnd, Tartu Pauluse koguduse kokk,
6. Toivo Koppel, Saku koguduse kaastööline,
7. Ivi Küla, Kullamaa ja Piirsalu koguduse orelimängija,
8. Alice Laanemaa, Sindi koguduse juhatuse esimees, pühapäevakooliõpetaja,
9. Jaan Mändma, kirikumaja katusemeister ja sisetööde ehitusbrigadir,

10. Marius Nuut, Kuressaare koguduse kaastööline,
11. Juhan Oeselg, ehitaja, krohvimistööde tegija,

12. Ergo Oolup, Kuressaare koguduse kaastööline,
13. Virve Oopkaup, aktiivne koguduseliige,

14. Lili Orav, Lääne-Nigula koguduse noortejuht,
15. Stella-Mary Pahmar, Tartu Pauluse koguduse lastehoiu koordinaator,
16. Targo Pikkmets, Mihkli koguduse juhatuse esimees,
17. Airike Plink, Tartu Pauluse koguduse lastehoiu õpetaja,
18. Heleri Plink, Tartu Pauluse koguduse lastehoiu õpetaja,
19. Alar Pukk, Saku koguduse kaastööline,
20. Mika Petri Reiman, Soome koguduse kaastööline,
21. Anar Ruubel, Põlva Jakobi kooli õpetaja,
22. Janno Rüütle, Põlva talupidaja ja teatrijuht,
23. Silva Sakias, Saku koguduse kaastööline,
24. Hardo Söderholm, Martna koguduse kaastööline,
25. Heli Tammik, Haapsalu koguduse kaastööline, keelekorrektor,
26. Anne-Li Tilk, Püha koguduse kaastööline,
27. Tiit Tilk, Püha koguduse kaastööline,
28. Liane Trei, Kuressaare kiriku ja külalistubade perenaine,
29. Ulvi Uutar, Türi koguduse kaastööline,
30. Tõnis Vaik, Käru koguduse kaastööline,
31. Tõnu Veldre, Kuressaare koguduse jutlustaja ja kirikumees,
32. Luule Veltmann, Tartu Maarja koguduse kaastööline,
33. Piia Viks-Binsol, Saku koguduse kaastööline,
34. Anneli Vilbaste, Tartu Pauluse koguduse lastehoiu lauluõpetaja,
35. Maire Villenthal, Soome koguduse perenaine,
36. Linda Voimann, Jõgeva koguduse kaastööline.

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)