Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

EELK tänab ja tunnustab

28.09.2022 | | Rubriik: Kirikuelu, Ühiskond

Tänavu tunnustatakse teenekaid kiriku töötegijaid, toetajaid ja vabatahtlikke abilisi pidulikul tänujumalateenistusel Tallinna piiskoplikus toomkirikus 2. oktoobril algusega kell 17. Tänu ja tunnustus kiriku ustavatele!

EELK elutööpreemia saab

Andres Põder, emeriitpeapiiskop.

EELK I järgu teeneteristi saavad

1. Tõnis Nõmmik, titulaarpraost, emeriitpeakaplan, dr,

2. Pavlo Shvarts, Ukraina Saksa Evangeelse-Luterliku Kiriku piiskop.

EELK II järgu teeneteristi saavad

1. Ülle Keel, konsistooriumi asekantsler,

2. Mihkel Kukk, Lääne-Harju praostkonna abipraost, Rapla koguduse õpetaja,

3. Tiit Pädam, Stockholmi koguduse õpetaja,

4. Jaan Tammsalu, Tallinna praostkonna praost, Tallinna Jaani koguduse õpetaja.

EELK III järgu teeneteristi saavad

1. Marika Akkerman, konsistooriumi raamatupidaja,
2. Enn Auksmann, vikaarõpetaja
3. Ülle Gunin, Tallinna Püha Vaimu koguduse juhatuse esimees,
4. Siimon Haamer, Tartu teoloogia akadeemia juhataja,
5. Kristiina Hoidre, Tallinna Püha Vaimu koguduse emeriit-

organist,
6. Tiit Kõuhkna, eraettevõtja ja metseen,
7. Jaan Lahe, usuteaduse instituudi professor, Mustamäe koguduse abiõpetaja,
8. Anne-Mari Mölderkivi, konsistooriumi kantsleri assistent,
9. Allan Praats, Viljandi Pauluse koguduse õpetaja,
10. Valdo Reimann, Tapa koguduse õpetaja,
11. Meego Remmel, kauaaegne EKNi asepresident ja 

EEKBKL president,
12. Marek Roots, Tartu Pauluse koguduse abiõpetaja,
13. Kaido Saak, Lääne praostkonna praost, Lihula koguduse õpetaja,
14. Hüllo-Kristjan Simson, Kärdla, Reigi ja Emmaste koguduse õpetaja,
15. Tõnu Taremaa, Pärnu praostkonna praost,
16. Janis Tobreluts, konsistooriumi arhivaar,
17. Erkki-Sven Tüür, helilooja,
18. Riho Ühtegi, Kaitseliidu ülem, brigaadikindral.


EELK koostöömedali saavad

1. Erkki Haarala, Suomen Liikemiesten Lähetysliitto tegevjuht, Soome koguduse kaastööline,

2. Riitta Kemppainen, Tallinna Soome kooli rektor, Soome koguduse kaastööline,

3. Anatoli Ljutjuk, Ukraina kreeka-katoliku koguduse asutaja Tallinnas, Ukraina Kultuurikeskuse juhataja,

4. Pentti Nokelin, ettevõtja, Soome koguduse kaastööline,

5. Juha Tapani Väliaho, Saue Pauluse koguduse abiõpetaja.


EELK aukirja saavad

1. Katri Aaslav-Tepandi, vikaarõpetaja ja haiglakaplan,

2. Külli Erikson, Kadrina koguduse organist, 

3. Aime Haamer, Kärla koguduse nõukogu liige, 

4. Tiiu Hermat, Tallinna praostkonna vikaarõpetaja, viipekeelse töö juht,

5. Kadri Isak, Tartu Maarja koguduse kaastööline,

6. Erkki Juhandi, Tallinna praostkonna vikaarõpetaja, kuraator,

7. Teele Jänes, Tallinna Püha Vaimu koguduse pühapäevakooli õpetaja, 

8. Ülo Kalm, eestirootslaste kultuuripärandi hoidja ja tutvustaja,

9. Karijärve Keelpilliorkester, Puhja koguduse orkester, 

10. Ants Kivilo, Vändra ja Tori koguduse õpetaja,

11. Gustav-Leo Kivirand, kiriku kaastööline,

12. Jaanus Klaas, Järva praostkonna vikaarõpetaja ja vanglakaplan,

13. Tiina Klement, Mustamäe koguduse õpetaja,

14. Liilia Kotkas, Tallinna Püha Vaimu koguduse pühapäevakooli muusikaõpetaja, 

15. Tiina Kuivits, Põltsamaa koguduse juhatuse liige, 

16. Marju Kõivupuu, filoloog, kultuuriloolane, kirjanik ja folklorist,

17. Ruudi Leinus, Eesti Kirikute Nõukogu pikaaegne täitevsekretär,

18. Loit Lepalaan, Kullamaa koguduse kaastööline, 

19. Esme Liive, Nõmme Rahu koguduse pühapäevakooli õpetaja,

20. Anne Lipmaa, Kunda koguduse kaastööline,

21. Andrei Lobanov, vitraažikunstnik,

22. Jaan Meikup, Paide koguduse kaastööline, ettevõtja, 

23. Mait Mölder, Rõuge ja Roosa koguduse õpetaja,

24. Mariann Münter, usuteaduse instituudi rektoraadi kantselei juhataja,

25. Ülo Narva, Tartu Peetri koguduse kirikuvanem (vöörmünder),

26. Liia Nikiforov, Tallinna Peeteli kiriku sotsiaalkeskuse direktori asetäitja, 

27. Helle Nittim, Pühalepa koguduse organist ja koorijuht, 

28. Maris Oidekivi-Kaufmann, Tallinna Jaani ja Rootsi-Mihkli koguduse organist, 

29. Arvet Ollino, Saarde koguduse õpetaja,

30. Toivo Põld, Nõo koguduse kaastööline, 

31. Helve-Sirle Päid, Rõngu koguduse organist, 

32. Anne Pärn, Pühalepa koguduse juhatuse liige, 

33. Mati Rande, Keila koguduse juhatuse esimees, 

34. Aivar-Joel Rikk, Paide koguduse juhatuse esimees, 

35. Milvi Roots, Põltsamaa koguduse nõukogu liige, 

36. Mati Sinisaar, Tallinna Peeteli kiriku sotsiaalkeskuse direktor, 

37. Rein Soidla, Nõo koguduse kaastööline,

38. Tarmo Sulger, Rannamõisa koguduse juhatuse esimees, 

39. Maie Sults, kauaaegne Paistu koguduse juhatuse liige ja esimees,

40. Margus Suvi, Valga koguduse õpetaja,

41. Peeter Särg, Türi koguduse juhatuse liige, 

42. Herki Talen, Prangli koguduse diakon,

43. Jaan Tamm, arheoloog, arhitektuuriloolane ja muinsuskaitsetegelane,

44. Milvi Tammik, Rapla koguduse kauaaegne nõukogu liige, 

45. Kari Antero Tynkkynen, Kullamaa, Mihkli ja Piirsalu koguduse õpetaja, 

46. Raimond Vaher, Karksi koguduse juhatuse esimees, 

47. Ülle Vallaste, Kärla koguduse organist-koorijuht,

48. Aare Vilu, Vara koguduse õpetaja,

49. Valve Väärtnõu, Kihelkonna koguduse kaastööline, 

50. Dagmar Õunap, eestikeelse kogudusetöö koordinaator Helsingis, 

51. Endrik Üksvärav, dirigent ja laulja.


EELK meediapreemia saab

Kristjan Luhamets, Tartu Pauluse koguduse õpetaja, Pereraadio ja e-Kiriku saatesarja „Koguduse lugu“ idee autor ja toimetaja.

EELK teeneteristi tunnustusmärgi saavad

1. Kristel Engman, EELK vikaarõpetaja,

2. Lehte Ilves, ajakirjanik, Lääne praostkonna aastakirjade peatoimetaja, 

3. Hilje Kelement, Keila kiriku perenaine, 

4. Eha Kraft, Tallinna Püha Vaimu koguduse abiõpetaja, 

5. Karmo Kuri, Nõmme linnaosa vanem,

6. Ants Liiva, Tartu Peetri koguduse kirikuvanem, endine juhatuse laekur, 

7. Merle Maanus, Vändra koguduse organist, 

8. Mai Mänd, Hageri koguduse organist, 

9. Eve Naagel, Kuressaare koguduse sekretär, 

10. Eve Padar, Tallinna praostkonna muusikatöö juht, 

11. Meelis Pirn, vandeadvokaat, Nõmme Rahu koguduse juhatuse esimees,

12. Juhan Põld, Saku Toomase kiriku arhitekt, Hageri koguduse juhatuse esimees,

13. Riho Ridbeck, Tallinna Püha Vaimu koguduse kammerkoori dirigent, 

14. Saima Sellak-Martinson, Tallinna Kaarli koguduse diakon, haiglakaplan,

15. Hillar Taska, Kolga-Jaani koguduse kellamees, nõukogu liige, 

16. Indrek Tiido, ettevõtja, Nõmme Rahu koguduse juhatuse liige,

17. Meelis Vahar, kirikumuusik ja viiuldaja.

Valmistage Issanda teed; vaata, Issand Jumal tuleb jõuliselt! (Js 40:3a,10a)