Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

EELK tänab

24.05.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

EELK autasustab ustavaid kirikuliikmeid ja isikuid, kes on osutanud teeneid EELK-le. Tunnustamine toimub Tartu Pauluse kirikus laupäeval, 27. mail kontsert-tänupalvusel, mis algab kl 18.

EELK elutööpreemia
Andres Taul, piiskop.

EELK Teeneteristi I järgu orden
Tamás Fabiny, Ungari Evangeelse Luterliku Kiriku piiskop.

EELK Teeneteristi II järgu ordeni saavad
1. Mart Laar, poliitik,
2. Gustav Peeter Piir, Tallinna Püha Vaimu koguduse õpetaja.

EELK Teeneteristi III järgu ordeni saavad
1. Anne Burghardt, õpetaja, Luterliku Maailmaliidu oikumeeniliste suhete sekretär,
2. Vallo Ehasalu, Valga abipraost,
3. Markus Haamer, Viljandi abipraost,
4. Heiti Hääl, ettevõtja, kiriku kaastööline,
5. Andres Jalak, Paide koguduse juhatuse liige,
6. Philippe Jourdan, katoliku piiskop,
7. Väino Kaldoja, ettevõtja, kiriku kaastööline,
8. Olev Kents, orelimeister,
9. Urmas Kiviselg, Randvere koguduse esimees,
10. Merike Kütt, vanglate peakaplan,
11. Marju Lepajõe, TÜ usuteaduskonna patristika ja klassikaliste keelte lektor, mag,
12. Raivo Linnas, kiriku kaastööline,
13. Värner Lootsmann, Loksa linnapea, kiriku kaastööline,
14. Sulev Mäeväli, arhitektuuriajaloolane ja kirikuloolane,
15. Kadri Eliisabet Põder, assessor,
16. Udo Tiirmaa, arhitekt,
17. Ants Tooming, Tartu praost,
18. Tauno Toompuu, assessor, Viru praost,
19. Arho Tuhkru, Tallinna abipraost.

EELK koostöömedali saavad
1. Naani Holsmer, EELK kaastööline Kanadast,
2. Virge James, EELK kaastööline Inglismaalt,
3. Tõnis Laar, EELK kaastööline Kanadast,
4. Bernd Baron von Maydell, Tallinna Toomkooli toetaja,
5. Peeter Põldre, EELK kaastööline Kanadast,
6. Tiit Tralla, EELK kaastööline Kanadast,
7. Päiviö Turtiainen, Torma ja Põltsamaa koguduse ning Valga praostkonna kaastööline Soomest,
8. Matti Turunen, Paldiski koguduse kaastööline Soomest.

EELK Teeneteristi tunnustusmärgi saavad
1. Valdeko Kangro, abipraost emeeritus, USA,
2. Andres Kõiv, Võru maavanem, EELK kirikukogu liige.

EELK aukirja saavad
1. Katrin Aksiim, Kaarli kooli õpetaja,
2. Matthias Arndt Burghardt, Saksa koguduse õpetaja,
3. Ullamari Eenmaa, Tallinna Kaarli koguduse kooli kaastööline,
4. Viktor Erm, restauraator, Keila koguduse kaastööline,
5. Reet Eru, õpetaja ja kaplan,
6. Margit Haamer, Põltsamaa koguduse kaastööline,
7. Valve Heiberg, Kuressaare koguduse kaastööline,
8. Vahur Hiiesalu, Tapa koguduse kaastööline,
9. Anatoli Ivanov, Laiuse koguduse kaastööline,
10. Elvi Jantson, Kaarma koguduse laekur,
11. Niina Jegorova, Mõisaküla koguduse kirikuteenija, asjaajaja ja laekur,
12. Tõnis Järv, Taagepera koguduse juhatuse esimees,
13. Ats Kalda, Pühajõe koguduse kaastööline,
14. Maret Kalda, Pühajõe koguduse kaastööline,
15. Madis Kanarbik, Rootsi aukonsul, Nõo koguduse kaastööline,
16. Lehte Karula, Tallinna Kaarli koguduse koorilaulja,
17. Svetlana Kekiševa, Jõhvi koguduse organist-koorijuht,
18. Kunnar Keres, Mõisaküla koguduse juhatuse esimees,
19. Marta Kivik, Toronto Peetri koguduse organist,
20. Piret Kriivan, Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanik,
21. Inge Laiv, Haljala gümnaasiumi direktor, Haljala koguduse kaastööline,
22. Tarmo Linnas, õpetaja ja kaplan,
23. Sirja Loosaar, Vastseliina koguduse kaastööline,
24. Katrin-Helena Melder, Järva-Jaani koguduse õpetaja,
25. Heljo Murd, lilleseadja, kiriku kaastööline,
26. Aare Mällo, Vastseliina koguduse juhatuse esimees,
27. Eve Naarits, Puhja koguduse esimees,
28. Hannes Nelis, Valjala koguduse õpetaja,
29. Arvo Orav, õpetaja ja kaplan,
30. Jussi Kalevi Peltomaa, Torma koguduse kirikuvanem, helitehnik,
31. Natalja Peltomaa, Torma koguduse juhatuse esimees, kassapidaja,
32. Taime Põld, pedagoog, Nõo koguduse kaastööline,
33. Anne Raiste, Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanik,
34. Valev Randmäe, Tõstamaa koguduse juhatuse esimees,
35. Jüri Rent, Tallinna Kaarli koguduse kaastööline,
36. Marek Roots, Keila koguduse õpetaja,
37. Piia Ruber, graafik, kiriku kaastööline,
38. Anna Sammelsaar, Karja koguduse organist,
39. Jörn Schneider, Estlandhilfe fondi juhataja,
40. Aivi Sepp, Hageri koguduse raamatukoguhoidja,
41. Reet Sester, Põltsamaa koguduse koorijuht,
42. Urve Siilaberg, Kolga-Jaani koguduse kaastööline,
43. Ester Soe, Saarte praostkonna vaimuliku laulupeo üldjuht,
44. Aivar Sõerd, Nõmme Rahu koguduse kaastööline,
45. Tiia Tamm, Audru ja Tõstamaa koguduse organist-koorijuht,
46. Pärtel Tõnsberg, Aegviidu koguduse juhatuse esimees,
47. Evi Vaher, Audru ja Tõstamaa koguduse organist-koorijuht,
48. Nelli Vassila, Tartu Pauluse koguduse kaastööline,
49. Vello Väinsalu, SA Esku Kabel juhataja, Haljala koguduse kaastööline.

Töövaldkondade tunnustus
Meediapreemia
EELK meediapreemia saab tekstiilikunstnik Anu Raud kristliku sõnumi vahendamise eest tekstiilikunsti kaudu.

Kirikumuusika
Aasta kirikumuusik on Anna Humal Tartu Paulusest.

Diakooniatöö
Aasta diakooniatöötajad on Triin Simson diakoonilise struktuuri loomise eest ja Elvi Kukk diakooniale elatud elu, hingehoiutöö ja kodukülastuste eest.

Laste- ja noortetöö

Aasta noortetöö tegija on Linda Sakala Risti kogudusest.
Aasta lastetöö tegija on Urve Ploomi Karula kogudusest.
Aasta üritus on kirikuseiklus Noarootsi kirikus, eestvedaja
Tiiu Tulvik.

Teie niuded olgu vöötatud ja lambid põlegu! (Lk 12:35)