Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

EELK tänab

11.05.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

EELK autasustab kord aastas nelipühal, kiriku sünnipäeval, paljusid ustavaid kirikuliikmeid ja isikuid, kes on osutanud teeneid EELK-le.

EELK elutööpreemia saab
Harri-Johannes Rein, praost emeeritus, Ruhnu koguduse õpetaja.

EELK Teeneteristi I järgu ordeni saab
Andrus Ansip, eurosaadik, Tartu Pauluse kiriku renoveerimise toetaja.

EELK Teeneteristi II järgu ordeni saab
Jüri Vallsalu, Lääne-Harju praost, Hageri koguduse õpetaja.

EELK Teeneteristi III järgu ordeni saavad
1. Patrik Göransson, Tallinna Rootsi-Mihkli koguduse õpetaja,
2. Dolores Hoffmann, vitraažikunstnik,
3. Toivo Hollo, Vastseliina koguduse õpetaja,
4. Ingo-Tiit Jaagu, assessor, Rootsi praostkonna praost, Uppsala koguduse õpetaja,
5. Mart Jaanson, Valga praostkonna abipraost, Nõo koguduse õpetaja, muusikateadlane, helilooja,
6. Jaanus Jalakas, Ida-Harju praostkonna praost, Kuusalu koguduse õpetaja,
7. Tiit Kaarlõp, Kiriku Varahalduse haldur,
8. Meelis Kiili, brigaadikindral,
9. Tarmo Kulmar, vikaarõpetaja, Tartu Ülikooli võrdleva usuteaduse professor,
10. Madis Kütt, Haapsalu koguduse juhatuse esimees, EELK majandusnõukogu liige,
11. Tõnu Linnasmäe, Järva praostkonna abipraost, Ambla koguduse õpetaja,
12. Tarmo Loodus, Viljandi Jaani koguduse juhatuse esimees,
13. Valdo Lust, politseikaplan,
14. Margit Nirgi, Haljala koguduse õpetaja,
15. Vahur Raid, Tallinna Kaarli koguduse kaastööline,
16. Elo Süld, SA Tartu Pauluse Kirik juhataja,
17. Kaie Tanner, kirikumuusik,
18. Anti Toplaan, Saarte praostkonna praost, Kuressaare koguduse õpetaja,
19. Indrek Treufeldt, kristlike väärtuste esindaja avalikkuses, Tallinna Toomkoguduse juhatuse esimees,
20. Tiina Võsu, Lääne-Nigula koguduse juhatuse esimees, Lääne praostkonna sekretär, misjonikeskuse kaastööline.

EELK koostöömedali saavad
1. Thomas von Dellingshausen, vabahärra, pensionär, Haljala koguduse toetaja,
2. Leonida Puusepp, eestluse hoidja Rootsis,
3. Tuuli Raamat, õpetaja, eestikeelse kogudusetöö juht Soomes,
4. Seppo Rantanen, Hageri koguduse kaastööline Soomest.

EELK Teeneteristi tunnustusmärgi saavad
1. Elju Grabbi, Harju-Madise koguduse juhatuse esimees,
2. Ülle Noormägi, Põltsamaa koguduse organist,
3. Ringo Ringvee, usundiloolane, luuletaja, riigiametnik,
4. Jaanus-Ferdinand Romandi, organist-koorijuht.

EELK aukirja saavad
1. Frank Borchers, Saksa koguduse juhatuse esimees,
2. Vallo Ehasalu, Valga praostkonna praost, Elva koguduse õpetaja,
3. Ülle Gunin, Tallinna Püha Vaimu koguduse juhatuse esimees,
4. Markus Haamer, Viljandi praostkonna abipraost, Põltsamaa koguduse õpetaja,
5. Titta Hämäläinen, Soome misjonär, laste- ja noorsootöö ühenduse ja misjonikeskuse töötaja,
6. Lea Jants, Nissi koguduse õpetaja,
7. Aare Juhkam, Vastseliina koguduse kirikuvanem,
8. Toomas Jürgenstein, ajalehe Eesti Kirik kolumnist,
9. Kaido Kaasik, Saare maavanem, Valjala koguduse nõukogu liige,
10. Tiiu Kadarik, Viru praostkonna ja Rakvere koguduse sekretär,
11. Virve Kaldma, Haljala koguduse juhatuse esimees, jutlustaja,
12. Sirje Kasemaa, ajalehe Eesti Kirik levijuht,
13. Kadri Kesküla, diakooniatöö sekretär,
14. Liina Kilemit, religioonisotsioloog,
15. Margus Kirja, Ida-Harju praostkonna abipraost, Jõelähtme koguduse õpetaja,
16. Riivo Klaas, ehitusjärelevalve insener, Tartu Pauluse kiriku kaastööline,
17. Anu Konks, Jämaja koguduse õpetaja,
18. Aigar Kostabi, pedagoog, pasunakooride juht,
19. Marika Kosubenko, Märjamaa koguduse organist,
20. Merike Kütt, vanglate peakaplan, õpetaja,
21. Taavi Laanepere, õpetaja, kolonelleitnant,
22. Arvo Lasting, Helme koguduse õpetaja,
23. Maarjan Lend, koorijuht,
24. Maire Lichtfeldt-Schavva, Haljala koguduse laste- ja noorsootöö tegija,
25. Katrin Luhamets, muusik ja pühapäevakooliõpetaja,
26. Aarne Lätte, Lääne praostkonna vikaarõpetaja,
27. Heiki Magnus, kaitseliitlane,
28. Pille Metsson, kirikumuusik,
29. Leili Mutso, Lääne-Nigula koguduse sotsiaal- ja diakooniatöötaja,
30. Eve Naagel, Kuressaare koguduse sekretär,
31. Kristiina Nagel, Räpina koguduse organist,
32. Helve Niido, Vastseliina koguduse kirikuteenija,
33. Jaan Niido, Vastseliina koguduse kirikuvanem,
34. Aili Nõupuu, Oru hooldekodu juhataja, Lääne-Nigula koguduse nõukogu ja juhatuse liige,
35. Anne Oeselg, Anseküla koguduse kauaaegne juhatuse liige,
36. Tiiu Oppi, Rakvere koguduse perenaine,
37. Urmas Oras, Tartu Soome koguduse õpetaja,
38. Ines Ormus, Tallinna Kaarli koguduse sekretär,
39. Rein Orn, Kuressaare koguduse juhatuse esimees, segakoori Sauer president,
40. Jüri Ott, Kullamaa vallavanem,
41. Eve Padar, Tallinna Peeteli koguduse organist-koorijuht,
42. Perekond von Brevern, Haljala koguduse toetaja,
43. Perekond von Dehn, Haljala koguduse toetaja,
44. Perekond von Dellingshausen, Haljala koguduse toetaja,
45. Perekond von Schubert, Haljala koguduse toetaja,
46. Anu Piiskoppel, Laiuse koguduse organist-koorijuht,
47. Larissa Pivovarova, diakooniahaigla hooldusosakonna õendusjuht,
48. Thomas-Andreas Põder, teoloog,
49. Valdo Reimann, Tapa koguduse õpetaja,
50. Sigrid Reimets, Pärnu-Jakobi koguduse sekretär,
51. Rene Reinsoo, Saarte praostkonna abipraost, Kihelkonna koguduse õpetaja,
52. Ain Roots, Põltsamaa koguduse juhatuse esimees,
53. Pia Ruotsala, Soome misjonär, perekeskuse juht,
54. Tero Ruotsala, Soome misjonär, muusik,
55. Riho Saard, teoloog, kirikuajaloolane,
56. Katrin Sau, Saarte praostkonna kauaaegne sekretär,
57. Olga Schihalejev, teoloog ja religioonipedagoog,
58. Joel Siim, Harju-Madise koguduse õpetaja,
59. Silja Silver, Nõva koguduse juhatuse esimees,
60. Epp Sokk, Pärnu-Jakobi koguduse kirikuteenija,
61. Kaido Soom, ajalehte Eesti Kirik teoloogiline konsultant, Tartu vikaarõpetaja,
62. Maria Strauss, Haapsalu koguduse pühapäevakooliõpetaja, saksa suhete korraldaja,
63. Ester Suurkuusk, Märjamaa koguduse kaastööline,
64. Raul Talmar, koorijuht,
65. Aaro Tetsmann, Pärnu koguduse organist,
66. Teija Toivari, diakooniahaigla hospiitsiosakonna õendusjuht,
67. Arho Tuhkru, Tallinna praostkonna abipraost, Tallinna Toomkoguduse õpetaja,
68. Margit Umjärv, Tallinna Kaarli koguduse raamatupidaja,
69. Rein Unga, Rapla koguduse nõukogu liige,
70. Jaan Vahter, Tartu Pauluse koguduse vöörmünder,
71. Jane Vain, Pärnu-Jakobi koguduse kirikuteenija,
72. Ardi Vigur, Tallinna Kaarli koguduse nõukogu liige,
73. Kaja Viisitamm, Risti koguduse perenaine,
74. Hedi Vilumaa, Kõpu koguduse õpetaja,
75. Maara Vint, kunstnik,
76. Mati Õigemeel, Jämaja koguduse juhatuse aseesimees, sinodisaadik.

Töövaldkondade tunnustus

Aasta vaimulikud on Rene Reinsoo ja Marko Tiitus.
Aasta juhatuseesimees on Anne Ferschel.

Meediapreemia
EELK meediapreemia saavad Vello Salo ja Indrek Hirv Piibli osade tõlkimise ja toimetamise eest ning Sirje Semm pikaajalise tulemusliku töö eest kiriku ajakirjanduse valdkonnas ja EELK häälekandja Eesti Kirik arendamisel.

Kirikumuusika
Aasta kirikumuusikud on Sigrid Põld Hagerist ja Külli Erikson Kadrinast.

Laste- ja noortetöö
Aasta lastetöö tegijad on Kaja Teder Viru praostkonnast ja Maria Strauss Haapsalust.
Aasta noortetöö tegija on Ranno Seppel Sakust.
Aasta lasteüritus on «Piiblilood Martna raamatukogus» (Martna kogudus, Anu Heimvell).
Aasta noorteüritus on Life’i laager (Signe Reinaru, Lääne-Nigula kogudus).

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)