Esileht » Uudis » Esileht »

EELK tänab

07.06.2019 | | Rubriik: Esileht, Kirikuelu

EELK autasustab ustavaid kirikuliikmeid ja isikuid, kes on osutanud teeneid EELK-le. Tunnustamine toimub Tallinna piiskoplikus toomkirikus 1. nelipühal, pühapäeval, 9. juunil tänujumalateenistusel, mis algab kell 17.

EELK elutööpreemia
Antakse Mati Maanasele, kauaaegsele kirikuvalitsuse liikmele ja OÜ Kiriku Varahaldus juhatajale

EELK Teeneteristi I järgu ordeni saavad
1. Martin Hein, Kurhessen-Waldecki Evangeelse Kiriku piiskop,
2. Kari Mäkinen, Soome Kiriku emeriitpeapiiskop.

EELK Teeneteristi II järgu ordeni saab
Teet Hanschmidt, kauaaegne EELK vaimulik, praost.

EELK Teeneteristi III järgu ordeni saavad
1. Taavi Aas, endine Tallinna linnapea,
2. Henn Eerik, organist, solist, hääleseadja ja laulupedagoog,
3. Tiia Hermann, organist-koorijuht,
4. Juhani Jaeger, SA Tartu Jaani kirik esimees, EELK Tartu Ülikooli-Jaani koguduse juhatuse liige,
5. Tuuliki Jürjo, organist, koorijuht, kirikumuusika edendaja,
6. Kalev Laanesaar, kauaaegne Kambja koguduse juhatuse esimees,
7. Karli Lambot, Leesi koguduse juhatuse esimees, Juminda külavanem,
8. Olev Liivik, Tallinna toomkoguduse kauaaegne nõukogu liige, Baltisaksa Kultuuri Seltsi juhatuse esimees, Tallinna Toomkooli ajaloopärandi hoidja ja edasiviija,
9. Andres Mäevere, kauaaegne EELK vaimulik, ajaloolise Petseri kihelkonna pikaajaline vaimulik teenija,
10. Hando Runnel, akadeemik, luuletaja, kirjastaja,
11. Stefanus, EAÕK metropoliit,
12. Ivar Tedrema, Kambja koguduse juhatuse liige, Kambja valla abivallavanem,
13. Egle Viilma, Tallinna Toomkooli direktor.

EELK Teeneteristi tunnustusmärgi saavad
1. Aino Hein, Tartu Peetri koguduse kaastööline,
2. Jaak Kure, Võnnu koguduse kirikuvanem,
3. Matti Mägi, Püha koguduse revisjonikomisjoni esimees, kauaaegne juhatuse esimees,
4. Ester Paenurm, Kuusalu koguduse kaastööline,
5. Toivo Paenurm, Kuusalu koguduse kaastööline,
6. Riina Pill, Sangaste koguduse lastetöö tegija,
7. Valdek Tagel, Tartu Peetri koguduse kaastööline.

EELK koostöömedali saavad
1. Pauli Niemelä, Tartu Peetri koguduse kaastööline Soomest,
2. Lea Salumäe, Seinäjoe koguduse organist Soomest,
3. Jouni Turtiainen, Lääne-Nigula koguduse kaastööline Soomest.

EELK aukirja saavad
1. Natan Toomas Aro, laste südamekirurg, Torma koguduse kaastööline,
2. Vladimir Batuhtin, Narva koguduse abiõpetaja,
3. Elve Bender, Tarvastu koguduse õpetaja,
4. Virge Kadarik, Juuru koguduse organist,
5. Kammerkoor Canorus, Tallinna Toompea Kaarli koguduse kammerkoor,
6. Andres Kaskla, Loksa linna abilinnapea, Loksa koguduse kaastööline,
7. Tiit Kiik, organist ja orelihooldaja,
8. Rein Kokk, Tartu linnavolikogu liige, Tartu Maarja koguduse kaastööline,
9. Eha Kraft, Tallinna Püha Vaimu koguduse abiõpetaja, EELK venekeelse töö koordinaator,
10. Andrus Kruusla, Tartu Peetri koguduse vöörmünder, juhatuse liige,
11. Leili Kuslap, Tartu Peetri koguduse naisringi liige,
12. Aita Laks, Halliste koguduse kauaaegne perenaine,
13. Mikk Lõhmus, Lääne-Nigula vallavanem,
14. Leonard Matisen, Tartu Peetri koguduse kirikuvanem,
15. Aili Nahksep, Tartu Pauluse koguduse administraator,
16. Ülle Närska, Puhja koguduse juhatuse aseesimees,
17. Kristi Ollino, Saarde koguduse pühapäevakooli õpetaja,
18. Loone Ots, Tartu Maarja koguduse nõukogu liige, kirjanik, kirjandusteadlane,
19. Juhan Paadam, Tallinna linnapea nõunik,
20. Ülla Paras, Haapsalu koguduse nõukogu liige,
21. Allan Praats, Viljandi Pauluse koguduse õpetaja,
22. Margus Priimägi, Türi koguduse juhatuse liige,
23. Tiit Raukas, Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse liige,
24. Lembit Reimann, Tartu Peetri koguduse kirikuvanem,
25. Mihkel-Johannes Reinup, Saku koguduse kirikumees,
26. Arvo Rodi, Tuhala koguduse juhatuse esimees,
27. Evi Räim, Anseküla ja Jämaja koguduse kaastööline, meditsiiniõde,
28. Sulev Saareväli, Haapsalu koguduse nõukogu liige,
29. Triin Salmu, Laste- ja Noorsootöö Ühenduse juhatuse esimees ja tegevjuht,
30. Eevi Sarapuu, Mustvee koguduse kaastööline,
31. Taavi Serv, Urvaste koguduse juhatuse esimees,
32. Jaan Sõrmus, Laatre koguduse organist,
33. Vello Süda, Loksa koguduse kaastööline, Hara külavanem,
34. Olev Tammela, Laatre koguduse juhatuse esimees,
35. Jüri Teder, Sangaste koguduse juhatuse esimees,
36. Mirjam Tiitus, Viljandi Jaani koguduse laste- ja peretöö juht, Jaani Lastemaja juhataja,
37. Jaan Urvet, Ruhnu koguduse juhatuse esimees,
38. Jüri-Henn Uuetoa, Lohusuu koguduse kauaaegne juhatuse esimees,
39. Meelis Vahar, Tallinna Püha Vaimu koguduse muusik,
40. Margit Vaikmäe, Tartu Peetri koguduse sekretär, Tartu praostkonna sekretär,
41. Jaak Vimm, Nõmme Rahu koguduse kauaaegne kaastööline,
42. Inese Vohlbrück, Tallinna Püha Vaimu koguduse vabatahtlik.

Töövaldkondade tunnustus

RohtmetsMeedia
EELK meediapreemia saab kirikuloolane, dr Priit Rohtmets (fotol) aktiivse kirjastustegevuse eest.

Laste- ja noortetöö
Aasta lastetöö tegija on Maris Kuldkepp Mustamäe Maarja Magdaleena kogudusest.
Aasta noortetöö tegija on Maila Juns-Veldre Kuressaare kogudusest.
Aasta sündmus on CD „Taevaisa peopesal“ väljaandmine – Sigrid Põld, Merle Liblik ja Tero Ruotsala.

VaidlaJaanKirikumuusika
Aasta kirikumuusik on Jaan Vaidla (fotol), Nissi koguduse organist, Martin Körberi elutöö propageerija.

 

 

SaarLeaDiakooniatöö
Aasta diakooniatöötaja on Lea Saar (fotol), Tartu Maarja koguduse diakooniatöö juht, EELK Perekeskuse Tartu keskuse juht.

Aasta vaimulik
Aasta vaimulik on Enno Tanilas, Karula koguduse õpetaja.

Aasta juhatuseesimees
Aasta juhatuseesimees on Joel-Siimo Põld, Juuru koguduse juhatuse esimees.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda. (1Jh 4:21)