Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

EELK tänab

16.05.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

EELK autasustab ustavaid kirikuliikmeid ja isikuid, kes on osutanud teeneid EELK-le. Tunnustamine toimub Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus I nelipühal, pühapäeval, 20. mail, tänujumalateenistusel, mis algab kl 17.

EELK Teeneteristi III järgu ordeni saavad
1. Frank Borchers, Saksa koguduse juhatuse esimees,
2. Sirje Kaasik, muusikapedagoog, koorijuht, helilooja,
3. Urmas Klaas, Tartu linnapea,
4. Jüri Kuuskemaa, kunstiajaloolane,
5. Mihhail Kõlvart, Tallinna abilinnapea,
6. Ruudi Leinus, Eesti Kirikute Nõukogu peasekretär,
7. Rene Reinsoo, Saarte praostkonna abipraost,
8. Riina Sildvee, konsistooriumi arvuti tarkvaraspetsialist,
9. Rein Veidemann, kirjandusteadlane.

EELK koostöömedali saavad
1. Christoph Eichhorn, Saksamaa Liitvabariigi suursaadik,
2. Leena Liivet, Põhja-Ameerika praostkonna sekretär,
3. Kirsti Narinen, Soome Vabariigi suursaadik,
4. Jaan Pallop, Hamiltoni koguduse juhatuse esimees,
5. Matti Poutiainen, Helsingi Toomkoguduse peaõpetaja,
6. Priit Rebane, dr. theol., õpetaja,
7. Heimo Rinne, Turu Toomkoguduse toompraost,
8. Uudo Tari, emeriitpraost.

EELK Teeneteristi tunnustusmärgi saavad
1. Tatjana Belan, Narva koguduse organist ja kassapidaja,
2. Maie Hinno, Piirsalu koguduse juhatuse esimees,
3. Helle Kalda, pikaaegne Mustamäe linnaosa vanem, Tallinna volikogu liige,
4. Marvi Kask, Tori Kiriku Taastajate Ühenduse ja Tori koguduse raamatupidaja,
5. Merike Martinson, pikaaegne Tallinna abilinnapea, volikogu liige.

EELK aukirja saavad
1. Kristi Ainjärv, Haapsalu koguduse personalijuht,
2. Mai Aksalu, Kärla koguduse kassapidaja, juhatuse liige,
3. Hendrik Allsaar, Põltsamaa koguduse juhatuse liige,
4. Ülle Ehanurm, Lääne-Nigula kooliõpetaja,
5. Andres Jaanus, PhD, Tartu Ülikooli Eesti mereinstituudi teadur,
6. Arved Jõgisoo, Jõhvi koguduse nõukogu ja revisjonikomisjoni liige,
7. Tallinna Kaarli koguduse naiskoor,
8. Rein Kalmus, helilooja,
9. Tõnis Kark, politseikaplan,
10. Liive Koppel, kunstnik, Tartu Pauluse koguduse piibliringi juht,
11. Kalju Kukk, diakonõpetaja emeeritus,
12. Miina-Liisa Kuusemaa, Valga praostkonna muusikasekretär ja projektijuht,
13. Laurits Leedjärv, Nõo koguduse nõukogu liige,
14. Ants Liiva, Märjamaa koguduse kirikuteenija,
15. Urve Liiva, Saarte praostkonna sekretär,
16. Merle Maanus, Vändra koguduse nõukogu liige, organist,
17. Helle-Maie Mölder, Otepää koguduse diakooniatöötaja,
18. Arvo Nilp, Otepää koguduse kellamees,
19. Kalli Pets, muinsuskaitseameti järelevalveosakonna Läänemaa vaneminspektor,
20. Thomas-Andreas Põder, õp, teoloog,
21. Hannele Päiviö, Soome koguduse õpetaja,
22. Markku Päiviö, Soome õpetaja, praost,
23. Joel Reinaru, ajakirja Plussmeedia peatoimetaja,
24. Helen Reinsoo, Kihelkonna koguduse sekretär-raamatupidaja ja perenaine,
25. Priit Rohtmets, kirikuloolane,
26. Toomas Savi, Tartu Maarja koguduse kaastööline,
27. Tarvo Siilaberg, Tartu luterliku Peetri kooli direktor,
28. Hüllo-Kristjan Simson, Kärdla koguduse õpetaja,
29. Triin Simson, Käina koguduse diakon,
30. Maija-Liisa Stahl, Jõgeva koguduse kaastööline ja sõpruskoguduse esindaja,
31. Eti Sukmit, Tallinna Jaani koguduse koorijuht,
32. Juhan Tammeraid, Tallinna Püha Vaimu koguduse kaastööline, matemaatik, analüütik,
33. Marta Tomson, Tallinna Püha Vaimu koguduse kauaaegne koorijuht,
34. Sulev Valdmaa, kooliõpetaja, Laurentsiuse Seltsi esimees,
35. Maarja Vardja, koorijuht,
36. Johannes Viira, Tartu Maarja koguduse kirikuvanem,
37. Toomas Väli, dr, Tartu ülikooli emeriitdotsent, arst.

Teie niuded olgu vöötatud ja lambid põlegu! (Lk 12:35)