Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

EELK tähistab koostöös Tallinnaga reformatsiooni 500. aastapäeva

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

reformatsioon
Kohtumine jäädvustati ühispildile. EELKd esindasid praost Jaan Tammsalu, peapiiskop Urmas Viilma, kantsler Ülle Keel, assessor Kadri Eliisabet Põder, usuteaduse instituudi dekaan dr Randar Tasmuth ja Sigrid Põld. Raepress

EELK delegatsioon eesotsas peapiiskop Urmas Viilmaga käis Tallinna linnavalitsuses kohtumas abilinnapea Mihhail Kõlvarti, kesklinna vanema Alar Nääme ja linna kultuuriameti juhataja Aini Härmiga, et arutada reformatsiooni 500. aastapäeva ühise tähistamise võimalusi Tallinnas.

Peapiiskop Urmas Viilma märkis, et reformatsiooni aastapäeva tähistamiseks värskendatakse Tallinna vaimset ja kultuurilist pärandit reformatsiooniajast ning see saab toimuda Tallinna linna ja EELK koostöös.
Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul toetab Tallinna linn reformatsiooni aastapäeva tähistamist ning peab sel puhul oluliseks samuti koostööd. «Teatavasti ei piirdunud reformatsioon kiriku uuendamise ja religioosse uuenemisega, vaid see mõjutas toona kõiki ühiskonnagruppe. Seepärast on igati loogiline, et ka eelseisva aastapäeva tähistamisel püüame kaasata erinevaid huvigruppe,» märkis Kõlvart Raepressile antud usutluses.
2017. aastal tähistatakse 500 aasta möödumist luterliku reformatsiooni algusest. Tallinn on ametlikult arvatud Evangeelsete Kirikute Osaduse Euroopas (EKOE) poolt projekti «Euroopa reformatsioonilinnad» 46. liikmeks. Tallinn on esimene linn Baltikumis, mis on saanud Euroopa reformatsioonilinna tiitli, mille linnad säilitavad ka pärast 2017. aastat.
EKOE 2013. a alanud projekt toetab Euroopa kirikute ja linnade koostööd reformatsiooni aastapäeva tähistamisel. Selle eesmärgiks on elavdada kunsti, kultuuri ja vaimsuse koosmõju, edendada reformatsioonilinnades turismi ning kohtumist reformatsioonipärandi ajalooliste ja kaasaegsete vormidega.
Randar Tasmuth andis teada, et reformatsiooni aastapäevaga seoses korraldab usuteaduse instituut oktoobris kahepäevase kongressi teemal «Reformatsioon 500 – vaimsus, kultuurimõjud, perspektiivid». Kongressi eesmärk on käsitleda usupuhastuse vaimsust ja keskseid arusaamu ning avada reformatsiooni mõju Eesti kontekstis.
Konstruktiivsel kohtumisel otsustati luua erinevate ühisürituste kavandamiseks ja läbiviimiseks töörühm, mis alustab tegevust hiljemalt selle kuu lõpus. Koostöö tõotab tulla tihe ja meeldiv.
Eesti Kirik