Esileht » Online » Online artiklid »

EELK suhtumine homodesse pole muutunud

16.08.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Evangeelse Luteriku Kiriku kantsleri Urmas Viilma sõnul pole kiriku seisukoht homode suhtes muutunud ning mingit vajadust kirik samasooliste kooselu seadustega reguleerimiseks ei näe.

Hiljuti loobus justiitsministeerium koalitsioonipartneri Isamaa ja Res Publica Liidu  vastuseisu tõttu mitteabielulise kooselu reguleerimisest.

Viilma rääkis ERRi uudisteportaalile, et seaduseelnõule esitas omapoolsed seisukohad ka EELK, kus väljendati sügavat muret abielu institutsiooni nõrgenemise pärast Eesti ühiskonnas.

"Perekonna kui rahva püsimise ja ühiskonna aluse nõrgenemisele osutab ka mitteabielulise kooselu ehk nn vabaabielu laialdane levik ning üha laiemat kõlapinda leidvad üleskutsed anda homoseksuaalse orientatsiooniga paaride kooselule abieluga sarnane õiguslik staatus," seisis Viilma poolt allkirjastatud dokumendis.

Ta märkis, et kui luuakse eesmärkidelt ja õiguslikus mõttes abieluga sarnanev partnerlus või kui sisustatakse abielu mõiste traditsioonilisest arusaamast erinevaga, kõrvaldatakse otsustavalt senine abielukäsitlus ja sisuliselt avatakse sellega võimalus edaspidiseks mitmikabielude sõlmimiseks.

Edasi loe ERR Uudistest.

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)