Esileht » Online » Online artiklid »

Pastor Villu Jürjo lõi praost Kaldurit enne ametist lahkumist näkku

06.11.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Teisipäeval otsustas EELK kirikuvalitsus, et 14 aastat Narva Aleksandri kogudust teeninud Villu Jürjo saadetakse järgmise aasta algusest pensionile. Järgneval ööl kirjutas Jürjo avalduse, kus palus end vabastada alates 4. novembrist koguduse õpetaja ametist. Päeval enne seda oli ta oma kabinetis Viru praostkonna praostile Peeter Kaldurile käega näkku löönud.

Viru praostkonna praost Peeter Kaldur saatis peapiiskopile, piiskopile, kirikuvalitsuse ehk konsistooriumi liikmetele ja kirikukohtu liikmetele sel teisipäeval kirja, kus kirjeldab samal päeval Villu Jürjo kabinetis toimunud Narva Aleksandri koguduse juhatuse koosolekut, mis lõppes vägivaldselt.

“Aupauguga” lahkumine

“Koosoleku teises pooles Tuuliki Jürjo kutsel tungis koosoleku ruumi õpetaja Villu Jürjo, tungis mulle kallale, tarvitas füüsilist vägivalda, paiskas mu prillid põrandale, süüdistas mind tema toolil istumises ja ütles, et peapiiskop Andres Põder on käskinud temal kasutada minu suhtes füüsilist vägivalda,” kirjutas Kaldur.

Kirjas öeldakse, et koosolekust võtsid osa koguduse juhatuse esimees Ülo Korjus, juhatuse sekretär Diana Demenok, õpetajad Vladimir Batuhtin ja Oleg Sevastjanov, juhatuse liige Tuuliki Jürjo ning praost ise koosolekujuhina.

Põhjarannik küsis kirikuõpetaja Jürjolt, miks too praosti lõi. “Istus minu tooli peal, hakkas sõimama ja räuskama; loopis raamatuid ja hakkas vastu. Mul on (peapiiskop) Põdra soovitus − ütles, et anna naha peale. Ma pole midagi valesti teinud, seega pole põhjust kahetseda,” ütles Jürjo.

Nii et õpetaja otsustas pauguga lahkuda? “Jah, aupauguga,” kinnitas Jürjo.

Kas tõesti käskis peapiiskop kedagi lüüa? Põhjaranniku küsimuse peale pugistab peapiiskop Andres Põder esmalt mõnusalt naerda ega võta küsimust tõsiselt. Siis helistab Põder tagasi ja annab kommentaari: “Mul on väga kahju, kui õpetaja Jürjo on kohtusaaga tulemusena muutunud nii ebaadekvaatseks, et ei suuda kontrollida oma käitumist. Leian, et tema tegu tuleb kanda afektiivsuse arvele, ja see on väga kurvastav,” ütles Põder.

Edasi loe Põhjarannikust.

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)