Esileht » Online » Online artiklid »

EELK: rahvaloenduse tulemus annab religioonist moonutatud pildi

29.04.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) kantsler Urmas Viilma ütles, et rahvaloendusel esitatud küsimustele antavatest vastustest ei saa teha Eesti tegeliku usulise maastiku kohta üldistavaid järeldusi.

Viilma ütles ERR-i uudisteportaalile, et statistikaameti pressiteatest ei selgu, kui palju oli arvuliselt kokku neid, kes usuküsimustele vastasid, sest vastamine nendele küsimustele oli vabatahtlik.

Samas märgitakse tema sõnul, et 14 % jättis usuküsimusele vastamata, kuid edaspidi see nüanss ununeb ja vastamata jätnute täpne arv pressiteatest ei selgu.

“Kas oli vastamata jätnute arv 10 000 või 100 000? Kui inimene küsimusele ei vastanud, ei tähendanud see, et ta ei usu või ta kirikusse ei kuulu,” sõnas Viilma.

Ta lisas, et ka see on kummaline, et alla 15-aastaste laste puhul polnud võimalik määratleda nende usutunnistust, kuigi laps võib olla ristitud ja kuuluda kirikusse.

Tulemustest selgub ka, et mitte-eestlastest tunnistab kindlat usku 50% vastanutest, eestikeelsetest vaid 19 % vastanutest.

Edasi ERR Uudistest.

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)