Esileht » Online » Online artiklid »

EELK Perekeskuse peanõustaja Kärt Kase: Enne kui hakata lapsele habemega naise teemat selgitama, peaks selle endale selgeks tegema

13.05.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Eurovisioon on meelelahutusüritus, kindlasti tehakse seal silma paistmiseks asju, mis on erilised. Lisaks, kuna see on laia vaatajaskonnaga telesaade, annab see osalejale võimaluse vähemalt kaudselt oma sõnumit edastada. Kuidas vaatajad seda tõlgendavad, see on juba iseasi.

Ise kuulsin Thomase habeme kohta selgitust, et ta tahab tähelepanu pöörata sellele, et oleksime üksteise suhtes sallivamad. Sellepärast kombineeris ta naise riietuse ja mehe habeme. Tõepoolest, kui tal habet poleks olnud, oleks päris mitmed lapsed ja ehk ka toimuvasse mitte väga süvenenud täiskasvanud võinud arvata, et tegemist ongi naisega.

Kui täiskasvanu ise ei mõista teemat, siis võib ka öelda, et ma ei tea ning kui laps peale käib võib endale seda natuke selgemaks teha, kas lugedes või teistega arutades. Üldiselt ei pea lapsevanem kõiki vastuseid teadma ja seda ei pea häbenema.

Lapsele soovitaks mina rääkida eakohast juttu. Kui ta ei küsi, siis ehk ei peagi seletama, aga kui küsib, siis võiks öelda, et ilmas on palju füüsiliselt erinevaid inimesi ja see et nad on meist erinevad, ei tähenda, et see teeb neid halvaks. Nad on lihtsalt teistmoodi.

Edasi loe Delfist.

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)