Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esilehe pealugu pildiga »

EELK perekeskus tahab olla kõiges su kõrval

15.01.2014 | | Rubriik: Esilehe pealugu pildiga

Tallinnas avas uksed EELK perekeskus. Uue keskuse õnnistas 10. jaanuaril peapiiskop Andres Põder.  

Pidulikust sündmusest võtsid osa ja esinesid tervitustega sotsiaalministeeriumi kantsler Marelle Erlenheim, Tallinna abilinnapea Merike Martinson ning Tallinna praostkonna praost Jaan Tammsalu.

Jagatud mure on väiksem
Peapiiskop Andres Põder tänas EELK nimel südamest kõiki partnereid, tänu kelle tublile tööle see keskus on valminud, ruumid remonditud. «Iga samm, mida tänases Eestis tehakse abielu ja perekonna toetuseks ja väärtustamiseks, on hindamatu. See on osa kiriku missioonist. Ristiusu üks põhimõtteid on see, et Jumala lastena oleme kõik tema üks pere kutsutud üksteist toetama ja nõu andma.» Peapiiskop rõhutas, et inimese ja Looja vaheline suhe peaks peegelduma ka peresuhetes ja see peaks olema perele suureks toeks.
Sotsiaalministeeriumi kantsler Marelle Erlenheim ütles, et elus tuleb ikka ka konarusi ette ja on hea, kui keegi neid lahti harutada aitab. «Meie inimesed ei tule ju väga lihtsalt oma muresid ja rõõme jagama, me ei räägi oma probleemidest. Õnneks on aina rohkem neid, kes saavad aru, et jagatud rõõm on kahekordne ja jagatud mure on poole väiksem või kaob hoopis.» Kantsleri sooviks oli, et perekeskusesse ikka ka rõõme jagama tuldaks.
Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul aitab EELK perekeskus leevendada linna perenõustajate suurt töökoormust ja abivajajate pikki järjekordi.
EELK peretöö koordinaator, perekeskuse juhataja Pia Ruotsala tänas koostööpartnereid nii Eestist kui Soomest, kust näiteks Herättäjä Yhdistys’e mehed käisid vabatahtlikena perekeskuse ruume remontimas. Perenõustamise käivitamise projekti suurrahastaja aastal 2014 on Eesti-Šveitsi koostööprogrammi Vabaühenduste Fond ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK).

Tegeldakse terve perega
Pia Ruotsala sõnul on alanud aastal eesmärgiks võetud vähemalt neljasajale inimesele abi pakkuda, mis tähendab uusi oskusi konfliktide lahendamisel ning lähedussuhetes raskuste ületamisel.
Kui senised perenõustajad tegelevad lastega ja täiskasvanutega eraldi, siis EELK perekeskus tahab just tegelda terve perega. «Me usume, et ühe pereliikme mure mõjutab teiste pereliikmete elu ja olu ning selleks, et muresid lahendada, on kogu perel oluline osa,» selgitab Ruotsala.
«Kirikul on perede koos hoidmises väga oluline roll Eestis. Samuti ei ole meie juurde vaja suunamist ning vähekindlustatud saavad siin tasuta abi. Esimese keskusena hakkame Tallinnas pakkuma ka professionaalset kristlikku nõustamist pereterapeutide poolt. Seni on hingehoidu ja kristlikku nõustamist teinud eelkõige vaimulikud kiriku juures. Teenus laieneb veebruaris Harkujärve kirikusse ja Keilasse. Meie juurde saab tulla ka mujalt Eestist ning me otsime kristliku perenõustamise võimalusi tervel Eestimaal.»
Tiiu Pikkur

EELK perekeskus
Lastekodu 6a Tallinnas
Teenused:
Perenõustamine
Paarinõustamine
Kristlik nõustamine
Hingehoid
Tallinna infotund 15. jaanuaril
Keila valla infotund 24. jaanuaril
Harku valla infotund 29. jaanuaril
Täpsemalt vt www.perekeskus.eu

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)