Esileht » Uudis » Esileht »

EELK Perekeskus laienes

24.01.2018 | | Rubriik: Esileht

Haapsalu perekeskuse avamise üle rõõmustasid (paremalt) piiskop Tiit Salumäe, keskuse juht Mirjam Tinno, pereterapeut Kairit Kivimäe, traumaterapeut Tiina Kütt, perekeskuse juhataja Pia Ruotsala, perevägivalla spetsialist Renee Nahkur ja riigikogulane Helmen Kütt.Kätlin Liimets

18. jaanuaril avas EELK Perekeskus oma uksed Haapsalu Püha Johannese koguduse Jaanimaja ruumides. Keskuse õnnistas piiskop Tiit Salumäe ja seda hakkab juhtima Mirjam Tinno.

Haapsalu perekeskuse avamine toimus Haapsalu Jaani kirikus, kuhu oli kogunenud poolsada külalist. Ürituse juhatas sisse EELK perekeskuste võrgustiku juhataja Pia Ruot­sala, kes rõõmustas, et nüüdsest on ka Läänemaal perekeskuse teenused kättesaadavad.
„Meid on hästi vastu võetud. Haapsalu on koht, kus erinevad organisatsioonid teevad väga head koostööd. Näen, et EELK Perekeskus saab olla lootuse sümboliks ja sõnumi, et pered ei ole üksi oma muredes, kandjaks.
Eelmisel aastal leidis üle 800 pere abi ja toetust meie juures. Tegutseme kristlike väärtuste baasil ja pakume kvaliteetset professionaalset abi,“ ütles Pia Ruotsala, andes seejärel sõna õnnistamiseks piiskop Tiit Salumäele, kes kandis Jumala ette perekeskuse töötajad ja töö.
Keskuses hakkavad tööle kolm inimest Haapsalust, keda abistavad töötajad Tallinnast. Abivajajatel on võimalik pöörduda pereterapeudi Kairit Kivimäe, traumaterapeudi Tiina Küti ning keskuse juhi, hingehoidja ja pereteraapiat õppiva Eesti Metodisti Kirikusse kuuluva Mirjam Tinno poole. Mirjam Tinno ütles Eesti Kirikule, et vaatab tulevikku helge pilguga: „Esialgu toimub pereteraapiasse vastuvõtt neljapäeviti, kuid on valmisolek vastavalt vajadusele laieneda.“
Tervitama olid tulnud ka riigikogulased Andres Ammas ja Helmen Kütt, Lääne praostkonna nimel Tiina Võsu ning Haapsalu aselinnapea Kaja Rootare, kes ütles: „Heaolu rajamine tähendab ka seda keskkonda, mida kanname oma hinges. Turvalisuse annab teadmine, et meil on, kuhu pöörduda. Perekeskus toob selle turvalisuse meile koju kätte.“
EELK Perekeskus on Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku asutus, kelle töö üldeesmärgiks on perede ja laste heaolu suurendamine ning rahu ja lepituse kasvatamine peres ja ühiskonnas. Perekeskus pakub eri liiki nõustamist ning probleeme ennetavaid koolitusi.
Teenuste valikus on perenõustamine (paari- ja pereteraapia), kasvatusnõustamine ja hingehoid ning perekeskne perevägivalla katkestamine. Perekeskus tegutseb Tallinnas, Tartus ja nüüdsest ka Haapsalus.
Kätlin Liimets

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)