Esileht » Online » Online artiklid »

EELK peapiiskop: tänavu oli ühiskonnas palju vaimset otsimist

25.12.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Andres Põder tõdes, et lõppeval aastal oli ühiskonnas materiaalsete probleemidega tegelemise kõrval ka palju vaimset otsimist.

Andres Põder rääkis "Aktuaalsele kaamerale" antud aastalõpu intervjuus, et kirikute remont on tõsine ja raske rist, mis lasub nii kirikul kui kogu ühiskonnal ja riigil, sest kirikud on  meil enamasti kõik muinsuskaitse objektid ja nende säilitamine on meie kõigi kohus.

"Aga mulle tundub, et möödunud aastal oli hästi palju ka vaimset otsimist – toimusid diskussioonid, miline peaks kirik olema, milline on tulevikutee, kuhu suunduda. Toimusid suured diskussioonid mitme võistleva deklaratsiooni või petitsiooni vahel ja selle taha tulid omad inimesed," selgitas Põder.

Ta lisas, et aasta jooksul on toimunud ka väga pingeline töö kiriku arengukava koostamisel. "Sinna on haaratud sajad inimesed. Tänapäevane arengukava on omaette teadus, seal on analüüsitud metoodikat, kuidas seda täpselt koostada, on kogutud piisavalt informatsiooni, mille alusel analüüsida arenguid ja just aasta lõpul sai esimene versioon kaante vahele," rääkis peapiiskop.

Oluline küsimus oli sel aastal ka vaimuliku ettevalmistuse küsimus ja EELK Usuteaduse Instituudi tulevik.

Edasi ERR Uudistest.

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)