Esileht » Online » Online artiklid »

EELK päästis kiriku asemel äriprojekti

25.11.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Sellal kui Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku konsistoorium jättis Narva Aleksandri katedraali võlausaldaja hooleks, kantis kirikule kuuluv firma mullu endale kogudusele kuuluva ärikrundi pikaajalise hoonestusõiguse.

Äsja teatas EELK Narva Aleksandri kogudus pankrotist ja likvideerimisest, kuna eelmise kirikuõpetaja Villu Jürjo garantiikirjaga võetud laenu pole võimalik tagasi maksta. EELK keskvalitsus on aga korduvalt kinnitanud, et ei saa koguduse õpetaja tehtud vigade eest endale vastutust võtta ega Narva katedraali päästmisele õlga alla panna.

Samal ajal oli EELK-le kuuluv ja konsistooriumi kontrollitav tütarfirma Kiriku Varahaldus mullu sügisel hakkamist täis, et sisuliselt kantida endale koguduse magusaim krunt Narvas, kuhu on kavas rajada neljakorruseline ärihoone.

Eelmise aasta 13. septembril kuulutas Viru maakohus välja otsuse, millega mõistis kiriku rekonstrueerimistöid teinud Eviko kasuks koguduselt välja 509 000 eurot. Paar päeva varem marssisid koguduse õpetaja ja juhatuse liige Villu Jürjo koos Kiriku Varahalduse juhi Mati Maanasega notari juurde ja kirjutasid mõttelise poole seni kogudusele kuulunud Vestervalli 20 krundist Kiriku Varahalduse nimele. Sellele lisaks seati Kiriku Varahalduse kasuks krundile 30-aastane hoonestusõigus.

Sisuliselt kantis EELK-le kuuluv firma krundi sel moel võlausaldaja käeulatusest minema – seda pole põhimõtteliselt võimalik võlgade katteks müüa. Samal ajal on EELK konsistoorium pidevalt rõhutanud, et kogudus on iseseisev organisatsioon ja Jürjo kui koguduse juht vastutab tekkinud probleemide eest. Konsistoorium pole ilmutanud kuigi aktiivset huvi Narva Aleksandri katedraali päästmise vastu. Ju siis oli ärikrunt EELK-le olulisem kui kirik.

Edasi loe Postimehest.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)