Esileht » Uudis » Uudised »

EELK kultuuriväärtuste komisjoni tööst

09.03.2016 | | Rubriik: Uudised

Uue peapiiskopi ametisse asumisega lõppes eelmise aasta alguses EELK kunsti- ja arhitektuurikomisjoni tegevus. Komisjoni viimaseks tööks oli Tallinna Püha Vaimu kiriku vitraažakna kavandi läbivaatamine ja kinnitamine.

Veebruaris loodi EELK kultuuriväärtuste komisjon, mille liikmeteks on endised kunsti- ja arhitektuurikomisjoni liikmed ning neile lisaks Ülle Keel ja Mati Maanas. Esimese tööna andis kultuuriväärtuste komisjon loa Põlva kiriku armulauakarika deponeerimiseks Eesti Rahva Muuseumisse, kus seda eksponeeritakse püsinäitusel. Suvel arutas komisjon ühe maali sobivuse üle Käsmu kirikusse.
Aasta lõpul koostas komisjon koguduste poolt pühakodade programmile esitatud rahataotlustest EELK-poolse pingerea. Seda pingerida võeti arvesse raha eraldamisel kirikute remondiks. 2015. aasta viimaseks tööks oli komisjonil Tallinna Kaarli koguduse lipu ja vapi kavandi kinnitamine. Käesoleva aasta alguses kooskõlastas komisjon Jaakobus vanema bareljeefi, mis paigaldati Tapa kiriku seinale.
Kogudused on oodatud komisjoni poole pöörduma, kui vajatakse nõu kirikukunsti ja arhitektuuriküsimustes või on teoksil mõni komisjoni kooskõlastust vajav ettevõtmine.
Kultuuriväärtuste komisjoni järgmine koosolek toimub 17. märtsil.
Marju Raabe,
komisjoni liige

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)