Esileht » Online » Online artiklid »

EELK kirikupäev ja vaimulik laulupidu “Rõõm üle maa” lükatakse aasta võrra edasi

28.03.2020 | | Rubriik: Online artiklid

Täna, 28. märtsil 2020 pöördusid EELK konsistoorium ning EELK Kirikupäeva ja Laulupeo Sihtasutus kõigi koorilauljate, pillimängijate, vaimulike ja kiriku teiste töötegijate poole teatega, et EELK kirikupäev ja vaimulik laulupidu “Rõõm üle maa” otsustati ühiselt aasta võrra edasi lükata ning korraldada 2.-4. juulil 2021 Viljandis.

Pöördumisele laulupeo ja kirikupäeva korraldajate ja osaliste poole kirjutasid alla EELK peapiiskop Urmas Viilma, EELK jumalateenistuselu, kirikumuusika ja hariduse assessor Marko Tiitus, EELK Kirikupäeva ja Laulupeo Sihtasutuse nõukogu esimees Jüri Ehasalu, EELK Kirikupäeva ja Laulupeo Sihtasutuse juhatuse esimees Piret Aidulo ja vaimuliku laulupeo “Rõõm üle maa” kunstiline juht Heli Jürgenson.

3.-5. juulil 2020 Viljandis toimuma pidanud kirikupäeva ja vaimuliku laulupeo edasilükkamine otsustati neljapäeval, 26.03.2020 toimunud EELK konsistooriumi ning EELK Kirikupäeva ja Laulupeo Sihtasutuse esindajate ühisel nõupidamisel. Üksmeelse otsuse tingis Eestit ja kogu maailma tabanud koroonaviiruse levikust põhjustatud eriolukord, mis on toonud endaga kaasa avalike sündmuste ja kogunemiste, sh jumalateenistuste ja kooriproovide ärajätmise ning mitmete tavapäraste toimingute piiramise; peo sujuv
ettevalmistus on tõsiselt häiritud.

Peapiiskop Urmas Viilma avaldas lootust, et kogu see aeg ja armastus, mis laulupeo korraldamisse tänaseks on panustatud, leiab ilusa ja rõõmustava väljundi tuleva aasta suvel. “Jumala armule ja halastusele lootes tohime paluda, et selleks ajaks on meie rahvas ja kirik kriisist ja selle järelmõjudest kosunud ning me võime taas suust ja südamest Jumalat kiita ning tulla selleks üle kogu maa Viljandisse kokku.”

“Vaimulik laulupidu ja kirikupäev on traditsiooniliselt meie kiriku kõige rahvarohkem ja esinduslikum suursündmus, mis hõlmab kõiki EELK praostkondi, kogudusi, muusikakollektiive ja asutusi, samuti meie sõpru ja partnereid väljaspool Eestit. Kriis on puudutanud omal moel meid kõiki. Seda arvestades ei ole laulupeo ja kirikupäeva üldine moto ja sõnum “Rõõm üle maa” praeguses olukorras ega isegi vahetult peale kriisi leevenemist kõige asjakohasem,” põhjendas otsust EELK jumalateenistuselu, kirikumuusika ja hariduse assessor Marko Tiitus.

“Laulupeo ja kirikupäeva korraldamiseks on juba praegu panustatud väga palju aega ja armastust – on koostatud peo kontseptsioon, trükitud laulikud ja valmistatud ette kirikupäeva programm ning koorid on omandatud suure osa repertuaarist. Seda kõike arvestades ei oleks õige viia kirikupäev ja laulupidu läbi olukorras, kus on oht, et peost osavõtjate hulk jääb maailma ja Eestit puudutanud sündmuste tagajärjel väikeseks või kannatab napi ettevalmistuse ja kehtestatud piirangute tõttu peo kvaliteet,” kommenteeris EELK Kirikupäeva ja Laulupeo Sihtasutuse juhatuse esimees Piret Aidulo.

Pöördumisele allakirjutanud avaldasid lootust kõigi laulupeo ja kirikupäeva korraldamisse panustanute mõistvale ja toetavale suhtumisele ning jätkuvale koostööle peo ettevalmistamisel.

Vt ka siit.

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)