Esileht » Online » Online artiklid »

EELK: kiriku külastamiseks ei ole sobimatut aega

06.08.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) kantsler Urmas Viilma leiab, et öine üritus kirikus iseenesest ei ole probleem, kuid üleeilse Madonna kontserdi järelpeo toimumisega astuti üle kehtivast korrast ja pidu peeti omavoliliselt.

«See, et inimesed soovivad kirikut külastada, ei ole probleem. Maailmas on kohti, kus kirik on ka öösel palvetajatele avatud. Kui külastajad soovisid selleks kirikut külastada, siis võin kinnitada, et palvetamise jaoks ei ole sobivamat või vähemsobivamat aega,» ütles Viilma Postimees.ee’le.

Viilma sõnas, et tegu oli kahetsusväärse juhtumiga, mille kohta ta sai õp Piirilt seletuse, kus  kinnitataksse, et kogudusemaja saalis toimus eraviisiline eelnevalt kokkulepitud üritus.  Püha Vaimu kirikusse lubas kiriku töötaja külalised, kelle hulgas viibis ka Madonna kontserdilt saabunuid, omavoliliselt.

Viilma ütles, et raske on loetleda, milliseid sündmusi sobib kirikus tähistada ja milliseid mitte. «Alati tuleb selliseid asju eraldi hinnata,» märkis ta. Kantsler viitas, et EELK-s kehtiv kiriku kasutamise kord sätestab muuhulgas, et pühakoda ei tohi kasutada sellisel otstarbel, mis on vastuolus kiriku usu ja õpetusega. Pühakojas käitumisel juhindutakse hoone ja ruumi pühadusest ning kooskõlas heade tavadega.

 

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)