Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

EELK ja Rochesteri vahel kinnitati hea tahte avaldus

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Eestis viibis 1.–5. oktoobrini visiidil Inglismaa anglikaani kiriku Rochesteri piiskopkonna kuueliikmeline delegatsioon. Külaskäigu üks eesmärke oli EELK ja Rochesteri vaheliste sõprussuhete lepingu kokkupanek.
Ühendus EELK ja Rochesteri piiskopkonna vahel loodi Porvoo ühisavalduse allkirjastamisega 1996. aastal, millega Skandinaavia, Leedu ning Eesti luterlikud ja anglikaani kirikud astusid üksteisega osadusse. Rochester on üks 44st Inglismaa kiriku piiskopkonnast.
Kohtumist korraldas ühenduse üks aktiivseid edasiviijaid Eestis, Tallinna Püha Vaimu koguduse õpetaja Gustav Piir, kes on tegelnud suhete hoidmisega nende tekkimisest saadik. Gustav Piiri sõnul suhtlevad tihedalt just koguduste muusikud, kes teevad tõhusat koostööd ning käivad vastastikku külas.
Ühendus läbi muusika on toonud Tallinna Toompea Kaarli ja St. Georgesi Beckenhami kihelkonna kogudused teineteisele lähemale. Rochesteri piiskopkonna saadikud on sel aastal Eestis juba teist korda, sama palju on tehtud Eestist külaskäike ka Inglismaale. Lisaks Tallinna Kaarlile on Rochesteriga sõprussuhetes Nõmme Rahu ja Tartu Maarja kogudus.
Ühendust on laiendatud kolmele Eesti kogudusele ja Usuteaduse Instituudile, näiteks on koostöö raames Inglismaal loenguid andmas käinud UI rektor Randar Tasmuth. Möödunud nädalal viibisid Rochesteris EELK esindajad Toomas Nigola, Urmas Nagel, Malle Kruusma ja Illimar Toomet, et rääkida vaimulike koolitusvõimalustest. «Meie kohtumise eesmärk oli uurida väljavaateid vaimulike täiendusõppest. Olime n-ö vaatlejate rollis, kohtusime sealse haridusnõukoguga ning rääkisime ka Eesti eluolust,» lausus Toomas Nigola.
Möödunud teisipäeval kinnitasid EELK ja Rochesteri piiskopkond ühist jüngriseisust Jeesuses Kristuses hea tahte avaldusega, mille kohaselt nad tõotavad sõprusühendust elus hoida vastastikuse rikastamise ja arendamise eesmärgil, et vahetada mõtteid ja vahendeid mõlema ühiseks kasuks ning kinnitada ja toetada teineteist läbi palve.

Merje Mänd