Esileht » Online » Online artiklid »

EELK elab uue peapiiskopi valimise ootuses

23.11.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Tipphetked on jõudmas kätte Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskopi valimistel. Viis kandidaati on suve ja sügise jooksul tutvustanud oma seisukohti ja rääkinud tulevikuplaanidest. Järgmisel nädalal langetab otsuse 57-liikmeline kirikukogu.

Andres Põder on olnud peapiiskopi ametis peaaegu kümme aastat ning nüüd on käes aeg, kui peapiiskopi amet läheb üle järgmisele. Peapiiskopi rolli kirikus võiks võrrelda nii, nagu oleks riigi tasandil ühendatud presidendi, peaministri ja riigikogu esimehe ametikoht ja pädevus. Päris mitu kuud on viis kandidaati elanud omamoodi valimiste rütmis. Ja ootused uuele peapiiskopile on suured, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Tallinna praostkonna abipraosti Arho Tuhkru sõnul on ootused ja lootused uue peapiiskopi osas kõrged sellepärast, et ta on ülemkarjane ja õpetuse hoidja.

Tartu praostkonna praost, assessor Joel Luhamets ütles lõppenud nädalal “Aktuaalsele kaamerale”, et loobub kandideerimast. Seega on kandidaate nüüd neli. Luhamets ja Lääne praostkonna praost, assessor Tiit Salumäe on eakaaslased ja ka õpingukaaslased. Mõlemad kandideerisid ka eelmistel peapiiskopi valimistel. Assessorina on Salumäe vastutanud kiriku kirjastuse- ja meediatöö eest.

Salumäe ütleb, et kirku arvamus võiks ühiskonnas rohkem kuuldav olla. “Kirik ei peaks oma arvamustega peale tükkima, aga igal juhul peaks tema arvamus olema kuuldav ja ka selge. Ümmargust juttu oskab igaüks rääkida.”

Edasi ERR Uudistest.

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)