Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Ametlikud teated »

EELK aukiri Ingrid Soansile

25.01.2006 | | Rubriik: Ametlikud teated

«Kes on ustav pisimas, see on ustav ka paljus» (LK 16:10) – nii seisab Ingrid Soansile antud EELK aukirjal, mille ta sai pikaajalise ja ustava töötamise eest EELK Konsistooriumi pearaamatupidajana.

Ingrid Soans tuli konsistooriumi tööle 1. mail 1994, pearaamatupidaja sai temast järgmise aasta augustis. Nende pikkade ja  kirikule murranguliste aastate jooksul muutus väga palju ka raamatupidamise töö: mindi üle kontoplaanile ja tekkepõhisele raamatupidamisele, võeti kasutusele nüüdisaegne arvutustehnika ja vastavad raamatupidamisprogrammid.

Tööd oli palju ja see oli pingeline. Ingrid Soansi käe all said väljaõpet nii praostkondade kui ka koguduste raamatupidajad.

Üks osa pearaamatupidaja tööülesannetest on osalemine peapiiskoplikel visitatsioonidel, et viia ennast kurssi visiteeritava koguduse ja praostkonna finantsküsimustega. Ingrid Soans peab seda oma töö üheks huvitavamaks osaks.

Ligi 12 aastat kestnud töö kirikuvalitsuse raamatupidamises sai läbi selle aasta alguses. Elu pakkus uusi väljakutseid ja Ingrid Soans võttis need vastu. Jäänud on aga juba 15 aastat kestnud pearaamatupidaja töö Tallinna Piiskoplikus Toomkoguduses.

Tiiu Pikkur

Heitke kõik oma mure tema peale, sest tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)