Slava Ukraine

E-valijakaart

Sel aastal toimuvad Eestis kahed valimised – juunis valitakse uued esindajad Euroopa Parlamenti ning oktoobris kohalike omavalitsuste volikogudesse. 

Riigiportaalis on Teil võimalus tellida elektrooniline valijakaart ning sellega loobuda paberil valijakaardist. Elektrooniline valijakaart saadetakse Teie ametlikule e-posti aadressile isikukood@eesti.ee

Valijakaart annab teavet selle kohta, kus, kuidas ja millal on võimalik hääletada. E-valijakaart täidab sama ülesannet, mis paberkaart. Seda ei pea välja printima ega valimisjaoskonnas hääletamiseks kaasa võtma. Samuti ei eelda e-valijakaart elektroonilist hääletamist. Loobudes paberil valijakaardist, saate sama info elektrooniliselt. Teie tellimus saada elektrooniline kaart jääb kehtima kõikideks järgmisteks valimisteks. 
Enne elektroonilise valijakaardi tellimist kontrollige kindlasti oma elukoha andmeid Rahvastikuregistris. Valijale määratakse valimisjaoskond tema elukoha andmete alusel, mis on rahvastikuregistris 30. päeval enne valimisi. Juhul, kui rahvastikuregistris kajastuvad elukoha andmed ei vasta tegelikule elukohale, tuleb andmete muutmiseks esitada elukohateade. Seda saab samuti kiiresti ja mugavalt teha riigiportaalis. Aidake hoida loodust ning säästa meie kõigi raha! 

Telli elektrooniline valijakaart siit!