Esileht » Online » Online artiklid »

Diplomaadist kirikuõpetaja Kristel Engman saab Haapsalu koguduse teenetemärgi

30.10.2016 | | Rubriik: Online artiklid

EELK Haapsalu Püha Johannese koguduse teenetemärgi saab diplomaadist kirikuõpetaja, Haapsalu elu edendaja ja rahvusvaheliste suhete arendaja Kristel Engman.

Kristel Engman töötab välisministeeriumi poliitikaosakonnas. Ta on ainus pastor välisministeeriumis ja ainus diplomaat luterliku kiriku pastorite hulgas. Põhitöö kõrval on Kristel Engmanil palju muid ülesandeid. Muu hulgas on ta EELK rahvusvaheliste suhete komisjoni liige ja ajalehe Eesti Kirik kolumnist. Tal on pooleli doktoriväitekiri Eesti ja Soome luterliku kiriku külma sõja aegsete suhete teemal.

Haapsalu koguduses on Kristel Engman  rahvusvaheliste suhete toimkonna liige, koguduse infolehe Johannese Sõnumid algataja ja lehe üks tugisambaid 2008. aastast saadik.

„Täidan kõiki vaimuliku ülesandeid, mis on seotud koguduse teenimisega, osalen koguduse tegevuse planeerimises ja asendan koguduse õpetajat tema äraolekul,” kirjeldas Engman oma tööd Haapsalus. „See on minu panus kirikuelu edendamisse, misjonikäsu järgmisse ja ligimese teenimisse nende oskuste ja annetega, mis mul on.”

Edasi loe Lääne Elust.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)