Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Diivan sobib ka sporditegemiseks

03.06.2020 | | Rubriik: Kultuurielu

Sport on olulisel kohal ka kristlase elus, kinnitavad äsja ilmunud Plussmeedia autorid.

Võiks öelda, et Plussmeedia värske number on pühendatud spordile. Pühendatud on see arvatavasti ikka Kõigekõrgemale, ent teema, millele uues kristlikus noorteajakirjas tähelepanu pööratakse, on tõesti sport. Seekord saab vastata ka küsimustele, kui tervislik sa oled, ja kodusest jõusaalist leiab viite, kuidas diivanit kasutades kätekõverdusi teha ja triitsepsit treenida.

Ennekõike jagab aga ajakiri vaimutoitu: oma lugu räägivad teivashüppaja Eerik Haamer ja lumelaudur Mihkel Madalvee, keda teame kui Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku pastorit, ning Tartu Maranata koguduse noortejuht ja Hoodi eestvedaja Martin Vassel.

Noorteliikumine Hood sündis 2017. aastal EKNK Tartu Maranata koguduse noorte algatusel. Hood ühendab evangeelseid noori erinevatest kristlikest kogudustest ja konfessioonidest. Ka sellest liikumisest saab kõnesolevast ajakirjast lugeda.

Üks noorteajakiri ei saa muidugi ümber ega üle ka muusikast ning tutvustamist leiavad ülistuslaulja Christiana Lainde ja Karl Saamuel Hollman. Oma kogemusi jagab tänavaevangelist Saamuel Kadanik, mõtteid eneseületusest spordis mõlgutab spordikaplan Elina Kivinukk. Kena mõtte „Meie ainus lootus käia usuteel lõpuni on teadmine, et Kristus palub meie eest, et me jääks püsima (Rm 8:34)“, kirjutab lugejatele palvuses Artur Sirk.

Noortele on suvel tulemas kaks üritust: noortefestival JäPe juulis Muhu saarel ja Life’i laager augustis Taeblas.

Eesti Kirik 

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)