Esileht » Uudis » Esileht »

Diakooniatöö tegijad kogunesid Tartusse

14.10.2009 | | Rubriik: Esileht

Diakooniavõrgustiku ümarlaud Tartus tekitas mõtteid ja arutelusid. Foto: Indrek Pekko

Tartu raekojas said kokku Lõuna-Eesti kirikute ja koguduste diakooniatöö tegijad ja huvilised, et üheskoos kohaliku omavalitsuse esindajate ja ettevõtlusspetsialistidega panna alus senisest tõhusamale koostööle sotsiaalteenuste vallas.
Kokkusaamine oli teine omataoliste hulgas, projekti koordineerivad Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja EELK Usuteaduse Instituut. 
Päeva avas abilinnapea Vladimir Šokman, moderaatori ülesandeid täitis Heino Nurk.
Sõna said Avo Üprus, kes kõneles kodanikuühiskonna võimalustest laiemalt, Indrek Rohtla, kes tutvustas kohaliku omavalitsuse ja kolmanda sektori koostööd sotsiaalvallas Tartu linna näitel. Siim Ausmees Tartu Ärinõuandlast tutvustas arenduskeskuste võimalusi kodanikualgatuse toetamisel.
2004. aastal siseministeeriumi poolt läbiviidud küsitluse kohaselt nägi 131st kohaliku omavalitsuse esindajast olulise koostööpartnerina kirikut või kogudust ainult 4%. Näiteks Tartu linn osutab 16–18 teenust ja 24 teenuse osutamine on delegeeritud erinevatele organisatsioonidele, ka mittetulundusühingutele, sh Pauluse kogudusele (vältimatu sotsiaalabi) ja Johannes Esto Ühingule (ema ja lapse varjupaik).
Arutelude käigus tuli välja, et ehkki igapäevatöö jaoks on kogudustel üsna keeruline abiraha saada, on heade ideede ja tahtmise korral võimalik palju ära teha ning muuta ka kirikus tehtav nähtavamaks.

Mari Paenurm

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)