Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Diakooniakooli üliõpilased kohtusid Eestis

24.05.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Tallinna vabaõhumuuseumis osalesid külalised vanausuliste majas meeleolu loovas töötoas. Avo Üprus

Eestis viibisid aprillis rahvusvahelise diakoonia- ja sotsiaaltöö akadeemia Interdiac õppejõud ja viielt maalt pärit üliõpilased, et siin läbi viia oma korraline õppesessioon.

„Õppesessiooni käigus tehti paikvaatlusi, mida hiljem reflekteeriti ning hinnati, samuti kuulati loenguid ja peeti seminare ning sooritati ka eksameid,“ teeb päevadest kokkuvõtte Eesti-poolse korraldustoimkonna liige, EELK diakooniatalituse juhataja Avo Üprus, täpsustades, et tudengid olid pärit Taanist, Tšehhist, Kõrgõzstanist, Ukrainast ja Eestist.
Harkujärve kogukonnakirikus korraldati avatud seminar, kuhu olid teretulnud kõik soovijad. Sellest võtsid osa neli diakooniatöötajat Lätist ning Eesti koguduste esindajad. Seminaril käsitleti diakoonia rolli tänapäeva kirikus. „Arutleti, mida tähendab olla diakooniline kirik ning kuidas diakoonia ehk kiriklik diakooniatöö end ise defineerib ja teostab kasvava majandusliku ja sotsiaal­se ebavõrdsuse kontekstis, liberaalse ilmavaate ja väärtuste devalveerumise foonil,“ vahendas Üprus.
Kohtumisel EELK kirikuvalitsuses arutasid usuteaduse instituudi rektor Ove Sander ja akadeemia Interdiac juhtivad õppejõud Janka Adameova ja Tony Addy usuteaduse instituudi ja akadeemia võimalikku koostööd ühiste uurimistööde vormis.
Rahvusvaheline diakoonia- ja sotsiaaltöö akadeemia Interdiac asutati 2008. aastal Kesk- ja Ida-Euroopa diakoonia- ja sotsiaaltöö arendamiseks ning sellealaste uurimistööde tegemiseks. Otsitakse paindlikke mudeleid, mis aitaks vähemate võimaluste ja kasvavate vajadustega läbi diakoonia konkreetsel maal panustada ühiskonna heaolusse.
Liina Raudvassar

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)