Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Diakonikursust alustab kuus inimest

11.09.2019 | | Rubriik: Uudised

Pärast eksamit poseerivad diakooniakoolitusele kandideerijad koos kirikuvalitsuse liikmetega. Arhiiv

3. septembril toimus EELK Usuteaduse Instituudi pastoraalseminari diakonikursusele astumiseks kirikuvalitsuse ees diakonivestlus.

Vestluse vormis eksamile oli kutsutud kuus kandidaati: Ulvar Kullerkupp, René Paats, Kristjan Paju, Indrek ja Signe Salumets ning Tia Vene.
„Kõiki neid ootab nüüd väikeste variatsioonidega ees tõsine õppimisperiood, et olla mõne aja möödudes taas valmis eksamil läbikatsumiseks. Siis juba selleks, et valmistuda vastu võtma kiriku kutset vaimulikku ametisse astumiseks ja diakonina teenimiseks,“ selgitab Eesti Kirikule pastoraalseminari juhataja assistent Liina Sander.
Väikeste variatsioonide alla mõtleb ta seda, et Tia Vene saab koolituse praktilise töö juurde asuda alles pärast seda, kui on vajalikud eeldusained läbinud, ning Igor Gräzin, kes võeti diakooniakoolitusele möödunud aastal, ent kes seoses oma põhitööga ei saanud kursusele kohe tulla, asub õppima tänavuses rühmas. Sander täpsustab, et Gräzini on diakonikoolitusele suunanud Saarte praostkond ning tema praktika juhendajaks jääb Saar­te praost Anti Toplaan.
Ka teiste kursusele asujate puhul on kindlaks määratud, kes neid asub vaimulikuna juhendama, vastavalt sellele, milline kogudus kandidaadi koolitusele on suunanud: Ulvar Kullerkupp on kutsutud Viru praostkonna poolt ja tema praktika juhendajaks on õp Urmas Karileet, René Paats asub praktikat sooritama Tallinna Piiskoplikus Toomkoguduses õp Arho Tuhkru juhendatavana, Kristjan Paju praktikapaigaks on Juuru Mihkli kogudus ning juhendajaks õp Kalle Kõiv ning abikaasade Signe ja Indrek Salumetsa praktikakoht on Hargla kogudus ning neid asub juhendama Valga praostkonna praost Mart Jaanson.
Vastavalt EELK kirikuseadustikule on diakoniordinatsiooni taotlemise eelduseks meie kirikus diakoniameti eksami sooritamine. Diakoniameti eksamile kutsumise eelduseks on omakorda diakonikoolituse läbimine. Diakonikoolituse kandidaadiks sobivad need EELK ristitud ja leeritatud liikmed, kellel on ette näidata õpetaja või mõne teise kirikliku teenimiskoha esindaja taotlus kutsumiseks diakonikoolitusele koos praosti või peakaplani kinnitusega, samuti on eelduseks teoloogilise kõrghariduse omamine.
Diakon on preestri abiline koguduse üldise elu korraldamisel ja jumalateenistuse pidamisel.
Liina Raudvassar

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)