Esileht » Uudis » Uudised »

Diakonid on vastu võetud

27.04.2010 | | Rubriik: Uudised

Diakoniks pürgijate hulgas on ka inseneriharidusega Tallinna Jaani koguduse liige Urmas Karileet, kes praegu omandab teoloogilist haridust Usuteaduse Instituudis vabakuulajana.  ArhiivUsuteaduse Instituudi pastoraalseminaris algava diakonikoolituse kursusel osalejad on vastu võetud.
Peapiiskop kinnitas koolitusele vastuvõetuks Jaanus Tammiste, Peeter Kralli, Aare Luubi, Urmas Karileedi ja Kaido Jalakase. Pastoraalseminari juhataja assistendi Liina Sanderi sõnul liitub loodetavasti rühmaga kuueski osaleja, Martin Lall.
Tänavuse eranditult mehise seltskonna üle tunneb peapiiskop Andres Põder üksnes heameelt. «Kui vaadata hetkel üliõpilaste proportsioone, tuleb tunnistada, et naised on ülekaalus ja on pigem oht, et mehed jäävad vaimuliku kutses vähemusse. Praegune näide kinnitab siiski, et mehed ei ole taandumas kirikutööst,» rõõmustab peapiiskop ja lisab, et kandidaatidest avanes talle väga hea pilt. «Need kuus inimest omavad kogemusi mitmelt teiselt elualalt ja on tugevalt kvalifitseeritud ka akadeemilise teoloogilise hariduse poolest. Meil on palju väikseid kogudusi, kus oma õpetajat ei ole, ja sel puhul on tänuväärne, kui kohapeal oleks diakon.»
Diakonikoolitus algab mais ning vältab läbi suve sügiseni. Liina Sander möönab, et alles oktoobris, diakonieksami järel, saab lõplikult selgeks, kui paljud neist reaalselt meie kirikusse tööle asuvad.
«Selle ajani soovime anda koolitusest osavõtjatele võimaluse vaimulikuks kasvuks, seniste teadmiste täiendamiseks, usu süvenemiseks ning praktiliseks kogudusetööks,» lisas Sander.
Merje Talvik

Teist alust ei saa keegi rajada selle kõrvale, mis juba olemas – see on Jeesus Kristus! (1Kr 3:11)