Esileht » Online » Online artiklid »

Diakon unustas armulauariistad kirikutrepile

10.06.2016 | | Rubriik: Online artiklid

Diakon unustas 12 000 eurot maksnud armulauariistad kirikutrepile, prükkar müüs need 10 euroga maha.

Ühel mullusel septembripühapäeval unustas diakon koti koos armulauariistadega kirikutrepile ning sõitis koju. Koti avastas kohalik pudelikorjaja, kes parseldas koti hinnalise sisu suitsuraha eest maha.

Pühapäeval, 6. septembril pärast jumalateenistust, kui kirikulised ja hooldusõpetaja olid lahkunud, sulges diakon Meelis Malk Karuse kiriku uksi ja tõstis koti armulauariistadega kiriku välisukse taha, et pärast sulgemist need koju kaasa võtta. Diakon läks kõrvaluksest veel kord kirikusse, võttis kaasa ametirüü ja mapi, sulges ukse, istus autosse ja sõitis koju.

Armulauariistade koti unustas Malk kirikutrepile. „Ei tulnud ka meelde, et kott sinna ununes,” tunnistas Malk politseile ülekuulamisel.

Neli päeva hiljem tulid kiriku kabelit mõõdistama OÜ Rändmeister juhataja Juhan Kilumets, arhitekt ja Läänemaa muinsuskaitseametnik Kalli Pets. Kotti nad trepil küll märkasid, kuid selle sisu uudistama ei hakanud.

Reedel, 11. septembril läks Malk kiriku juurde vaatama, kuidas tööd kulgevad. Kui ta trepil vedeleva koti avas, selgus kurb tõsiasi, et kotis on alles vaid armulaualinik. Karikas ja armulaualeibade toos ning taldrik olid kadunud.

Edasi loe Lääne Elust.

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)