Esileht » Uudis » Uudised »

Diakon Tiit Zeiger punub tugevat köit

07.01.2015 | | Rubriik: Uudised

Tiit Zeigeri ordinatsioonijumalateenistusel teenisid õpetajad Jaak Aus (altaris vasakult), piiskop Einar Soone ja Kaisa Kirikal. Külli Saard

Viimasel advendipühapäeval sai luteri kirik rikkamaks ühe vaimuliku võrra: Tallinna Kaarli kirikus ordineeriti diakoniks koguduse nõukogu liige Tiit Zeiger.

Natuke enam kui veerand sajandit tagasi piiskop Einar Soonelt leeriõnnistuse saanud Tiit Zeiger sai koguduse 379. ja kiriku 144. aastapäeval taas piiskopilt õnnistuse, nüüd juba vaimuliku ametiks. Piiskoppi assisteerisid koguduse õpetaja Jaak Aus ja abiõpetaja Kaisa Kirikal. Vastne vaimulik hakkab jumalateenistusliku elu kõrval osalema lastetöös.

Ristimisvesi ja diiselrongid
Koguduse nõukogu liikmena aastaid ametis olnud Tiit meenutab, et on Kaarli kirikuga seotud olnud juba üheksandast eluaastast. Toona põlvitas ta, ülikond seljas, tohutu suurena tundunud kirikus altari ees ja õpetaja Edgar Hark piserdas talle ristimisvett. Tiidu vanemad polnud agarad kirikulised, ent jõulude ajal ei jäetud kirikuskäiku kunagi vahele.
Viimased 15 aastat firmas Akzo Nobel Baltics AS (endine värvifirma Sadolin) müügiesindajana töötanud Tiit omandas noorpõlves vedurijuhi abi elukutse ja töötas kuni armeeteenistuseni diiselrongijuhi abina. Elukutsevalikutest võib aimata, et töötamine inimestega on talle südamelähedane ning inimesi teenindav valdkond on talle tuttav.
Aga Jumalal on iga inimese otstarbekaks rakendamiseks oma plaan, mis õigel ajal teostuma hakkab. Koguduse nõukogu liikmena, enne veel, kui Tiit Zeiger Tartu ülikooli usuteaduskonda õppima läks, kirjutas ta koguduse ajakirjas Sulane: «Koguduse elujõulisus oleneb õpetajate ja koguduseliikmete teotahtest ja vastastikusest armastusest. /…/ Üritame siis üheskoos punuda tugeva köie, mis hoiab meid Kristuse õpetuses ja tõmbab meid alati ohuolukordadest välja.» Ajaga on Jumala armastus tema teotahet aina suurendanud ning ta ütleb praegu, et usus kasvamine ja arenemine on pannud teda eluväärtusi ja prioriteete ümber hindama.

Kummardus kaasteelistele
Täna 53. sünnipäeva tähistav Tiit Zeiger tõotas ordinatsioonijumalateenistusel diakoni vannet andes õpetaja abilisena tema juhatusel alandlikkuse ja ustavusega evangeeliumi kuulutada, armastuse ja usuga kogudust teenida ja abivajajate eest hoolitseda. Samuti tõotas ta jumalakartlikult ja ausalt elada, kasvada kristlikus usus, oma teadmisi ja oskusi täiendada, olles kõigile heaks eeskujuks.
Tiit Zeiger tänas koguduse vaimulikke Einar Soonet, Jaak Ausi, Kaisa Kirikali ja Saima Sellak-Martinsoni õpetuse, julgustuse, toetuse ja armastuse eest. Ta meenutas jutluses tuntud india kirjaniku ja filosoofi Rabindranath Tagore ütlust, et «iga laps saabub maailma sõnumiga, et Jumal ei ole veel lootust kaotanud». «See lause kirjeldab ilmekalt Jumala armastuse suurust ning Jumala lootust, et inimene ei hülga oma Loojat,» sõnas vastne diakon.
Pastoraalseminaris diakonikoolituse läbinud Tiidul ootab ees veel bakalaureuseõppe lõputöö kaitsmine ülikooli usuteaduskonnas. Kuigi Kaarli kogudus on üks suuremaid, näitavad aruanded tõsiasja, et noori aktiivseid koguduseliikmeid jääb üha vähemaks ja põhiline annetaja on tublisti üle keskea olev õrnema soo esindaja.
On oluline toetada eri vanuses koguduseliikmeid kristlasena kasvamisel ja kristlike põhimõtete rakendamisel oma igapäevaelus – nii suudetakse olla Jumala headuse elav väljendus. Vaimuliku pühitsuse saanud diakon kutsuski jutluses inimesi oma elus tähtsaks pidama Jeesuse Kristuse õpetust, et mõistetaks elada maapealset elu Jumalale kuulekate lastena.
Tiit Zeiger on abielus ja peres kasvab 16aastane poeg Johann.
Rita Puidet

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)